MSB Kadın Erkek KPSS'siz Subay alımı başvuruları PERTEM başvuru başladı

Kamumanset.com - MSB Kadın Erkek KPSS'siz Subay alımı başvuruları! PERTEM başvuru başladı Kadın Erkek subay alımı başvurusu nasıl yapılır?

Kamu Personel Alımı 28.10.2020, 15:43 28.10.2020, 15:43 athena
MSB Kadın Erkek KPSS'siz Subay alımı başvuruları PERTEM başvuru başladı

Kamumanset.com - Milli Savunma Bakanı duyurdu. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda kadın erkek adaylar arasından subay alımı yapılacağı ifade edildi. TSK , MSÜ, Kara Kuvvetleri Komutanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesine yapılan alımın başvuru bilgileri ve başvuru sayfasına nasıl girilir? Detaylar haberimizde... 

Milli Savunma Bakanlığı Türk Silahlı Kuvvetlerine Milli Savunma Üniversitesinde/Kuvvet Komutanlıklarında Görevlendirilmek Üzere subay alımı yapılacağı ifade edilenler arasında yer aldı. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasında nelere değinildi? Başvuru şartları konusunda Milli Savunma Bakanlığı PERTEM duyurusundaşu ifadelere yer verdi. Milli Savunma Bakanlığı PERTEM üzerinden duyurulan subay alımı duyurusunun ardından vatandaşlar gerekli araştırmalara başladı. Başvuru yapacak adaylar PERTEM'in duyurusundaki adımlar tek tek takip edecek ve başvurusunu tamamlayacak.

PERTEM duyurusunda ise şu ifadeler kullanıldı. "Türk Silahlı Kuvvetlerine Milli Savunma Üniversitesinde/Kuvvet Komutanlıklarında Görevlendirilmek Üzere Dış Kaynaktan Öğretmen ve Mühendis Sınıfı Muvazzaf Subay Temini maksadıyla başvuru kılavuzunda belirtilen esaslara göre ön başvuru alımına başlanmıştır. Ön başvuru için son tarih 10 Kasım 2020 (saat 23.59)'dur. Bu baz alınarak başvurunuzu yapmadan önce yayımlanan başvuru kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Kılavuzda belirtilen şartları yerine taşımadığınızın tespit edilmesi/anlaşılması durumunda adaylığınızın sonlandırılacağını unutmayın. Askerlik hizmetini 7179 Sayılı Askeralma Kanunu kapsamında yapan ve terhis olan adaylara (6 ay veya sonrasında devam edip 12 ay askerlik yapan ve bunların her ikisi için ayrı ayrı terhis belgesi olan adaylar) bu kanun kapsamında ilave puan verileceğinden terhis belgelerinin yanınızda bulunması lehinize olacaktır. Başvurduğu branş için kılavuzda uygun Tablo ve geçerli (2016-2020 Başvuru döneminde sınav sonuçları açıklanmış olan) Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınav (ALES) puanı (en yüksek olan puan baz alınacaktır) en az 70 olanlar başvuru yapabilecek. Ayrıca ingilizce ve Almanca branşlarına müracaat edecek Öğretmen Sınıfı Subay adaylarından ÖSYM tarafından yapılan son iki yıl içerisindeki (2019) dahil başvuru döneminde sınav sonuçları açıklanmış olan Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavından (YDS, e-YDS) en az 85 puana sahip olanlar başvuru yapabilecektir. Söz konusu dil puanı olmayan adayların başvuru yapmaması gerekmekte. Bununla beraber başvuru kılavuzunda yer alan YDS (Yabancı Dil Sınavı) notuna denk ve eşdeğerliği YÖK tarafından kabul edilen bir sınavdan bu puanların muadili bir puana sahip olanlar sınav notu belgelerini başvuru ekranında kurs bilgileri alanından yüklemeleri gerekmektedir. Belgelerini sisteme yüklemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu kapsamda Şehit/gazi eş ve çocukları ilgili kurumdan alınmış onaylı belgelerini başvuru ekranında Şehit/Gazi yakını bilgilerinden yüklemesi gerekmekte." ifadelerine yer verildi. Ayrıca başvuru kılavuzunda başvuru yapacak olan adaylardan ön başvuru esnasında sistem üzerinden yüklenmesi istenen belgeleri yüklemeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Yorumlar (0)