Kamu Manşet - Kadir İnanır Öldü Mü Son Dakika Açıklaması Kadir İnanır öldü mü, rahatsızlığı nedir? Neden hastaneye kaldırıldı? Muğla'da rahatsızlanan ünlü oyuncu 72 yaşında hastaneye kaldırıldı. Denizli'de tedavi altına alınan ünlü oyuncunun hastanesinden yapılan açıklamada sağlık durumunun iyi olduğu söylendi. İnanır'ın yeğeni Levent İnanır ise sanatçının durumu hakkında konuştu. Levent İnanır Kadir İnanır'ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Ortaca ilçesinde ani bir şekilde rahatsızlanan 72 yaşındaki ünlü aktör Pamukkale Tıp Fakültesi Hastanesine getirildi. Kadir İnanır'ın beyin damarında pıhtı meydana geldiği söylendi. Buna göre durumu el verirse ameliyata alınacağı söylendi. Kadir İnanır'ın yeğeni ise felç ihtimalinin doğru olmadığını belirtti. "Dayı, sarı nokta nedeniyle yeni bir operasyon yaptırmıştı. Oradan bir pıhtı atması oldu, ama kan sulandırıcıyla sorun halloldu." ifadelerine yer verirken başarılı oyuncu Meltem Cumbul ise konuya açıklık getirdi.

kadir3

Ünlü oyuncu Meltem Cumbul sosyal medya hesabından Kadir İnanır'ın durumu hakkında konuştu. "Kadir İnanır'ın herhangi bir hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Durumu stabil olmakla birlikte yalnızca tedbir amaçlı olarak doktorlar tarafından müşahade altında tutulmaktadır. Yanıltıcı bilgilendirmelere itibar edilmemesi kendisi ve ailesinin ricasıdır." ifadelerine yer verdi.

KADİR İNANIR KİMDİR?

15 Nisan 1949 yılı Ordu ili Fatsa ilçesi doğumludur. Başarılı oyuncu Kadir İnanır, aslen Trabzon Sürmenelidir. 14 çocuklu bir ailenin en küçüğü olan ünlü sanatçı Kadir İnanır' ın babasının ismi Mehmet İnanır, annesinin ismi ise Rukiye İnanır' dır. Ünlü sanatçı Kadir İnanır ilk ve orta öğrenimini tamamlarken çok fazla okul gösterisinde de yer almıştır. Böylelikle oyunculuğa ilk adımını attı diyebiliriz. Lise eğitimini yatılı olarak İstanbul Haydarpaşa Lisesinde tamamlayan başarılı oyuncu Kadir İnanır, sonrasında üniversite eğitimini Marmara üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünde tamamlamıştır. 

kadir2

İlk olarak 1967 yılında Ses Dergisi' nin düzenlemiş olduğu Sinema Artisti Yarışmasında finale kalarak 1968 yılında da Saklambaç gazatesinin Fotoroman Artisti yarışmasında birinci olarak kendini tanıtmıştır. Başlarda fotoromanlarda oynayan başarılı sanatçı Kadir İnanır, sonrasında 1968 yılında Yedi Adım Sonra isimli filmde küçük bir roller yer alsa da sinema kariyerine adım atmıştır. Hiç evlenmeyen ünlü oyuncu birçok dizi ve filmde yer aldı.

KADİR İNANIR PROJELERİ

Selvi Boylum Al Yazmalım

Tatar Ramazan

Bir Yudum Sevgi

Ölüm Yolu

Fırtına

Elveda Katya

Emanet

Kavgamız

Katırcılar

Bitirimler Sosyetede

Üç Arkadaş

Karılar Koğuşu

Son Cellat

Acılar Paylaşılmaz

Hüzün Çemberi

Yedi Uyuyanlar

Umut Hep Vardır

Film Bitti

Ah Gardaşım

Bedel

gibi bir çok projede yer almıştır.