Bir son dakika gelişmesi ile sizlerleyiz. Ünlü sanatçı Kadir İnanır hastaneye kaldırıldı haberi gündeme bomba gibi düştü. İşte ünlü sanatçı Kadir İnanır' ın sağlık durumu ile ilgili tüm gelişme sizlerle..

Bir son dakika gelişmesi ile sizlerleyiz. Ünlü sanatçı Kadir İnanır hastaneye kaldırıldı haberi gündeme bomba gibi düştü. İşte ünlü sanatçı Kadir İnanır' ın sağlık durumu ile ilgili tüm gelişme sizlerle..

Ünlü sanatçı Kadir İnanır, Muğla Ortaca' da aniden rahatsızlanarak Denizli Pamukkale Üniversitesi Hastanesine kaldırılmıştır. Muğla' da rahatsızlanan Kadir İnanır ambulans ile Denizli' ye getirilmiştir ve burada yoğun bakıma alınmıştır. 

Beyninde pıhtı attığı söylenilen Kadir İnanır' ın beyin damarında pıhtı atması sonucunda rahatsızlandığı söyleniyor ve hayati tehlikesi şuan için yok. Fakat vücudunun yüzde 80 felç riski taşıdığı bilinmektedir. 

Ünlü sanatçıya buradan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. 

kadir inanır hastane

Ünlü Sanatçı Kadir İnanır Kimdir?

Kadir İnanır, 15 Nisan 1949 yılı Ordu ili Fatsa ilçesi doğumludur. Başarılı oyuncu Kadir İnanır, aslen Trabzon Sürmenelidir. 14 çocuklu bir ailenin en küçüğü olan ünlü sanatçı Kadir İnanır' ın babasının ismi Mehmet İnanır, annesinin ismi ise Rukiye İnanır' dır. 

Ünlü sanatçı Kadir İnanır ilk ve orta öğrenimini tamamlarken çok fazla okul gösterisinde de yer almıştır. Böylelikle oyunculuğa ilk adımını attı diyebiliriz. Lise eğitimini yatılı olarak İstanbul Haydarpaşa Lisesinde tamamlayan başarılı oyuncu Kadir İnanır, sonrasında üniversite eğitimini Marmara üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo ve Televizyon bölümünde tamamlamıştır. 

İlk olarak 1967 yılında Ses Dergisi' nin düzenlemiş olduğu Sinema Artisti Yarışmasında finale kalarak 1968 yılında da Saklambaç gazatesinin Fotoroman Artisti yarışmasında birinci olarak kendini tanıtmıştır. 

Başlarda fotoromanlarda oynayan başarılı sanatçı Kadir İnanır, sonrasında 1968 yılında Yedi Adım Sonra isimli filmde küçük bir roller yer alsa da sinema kariyerine adım atmıştır. 

1970 yılında ise Kara Gözlüm filmi ile Türkan Şoray ile başrolleri oynadığı filmde kendini oldukça iyi bir şekilde tanıtmıştır ve sinema kariyeri böylece zirve yapmıştır diyebiliriz. 

1973 yılında En İyi Erkek Oyuncu seçilen Kadir İnanır, sonrasında bir çok başarılı film projesinde de yer almaya devam etmiştir. İsmini adeta efsana olarak duyurmuştur. 

Kadir İnanır bu zamana kadar hiç evlenmemiştir. 

Ünlü Sanatçı Kadir İnanır' ın Yer Aldığı Bazı Projeler

Selvi Boylum Al Yazmalım

Bridgerton'dan Simone Ashley, cesur sahneler, korselere uyum hakkında ilk kez konuştu Bridgerton'dan Simone Ashley, cesur sahneler, korselere uyum hakkında ilk kez konuştu

Tatar Ramazan

Bir Yudum Sevgi

Ölüm Yolu

Fırtına

Elveda Katya

Emanet

Kavgamız

Katırcılar

Bitirimler Sosyetede

Üç Arkadaş

Karılar Koğuşu

Son Cellat

Acılar Paylaşılmaz

Hüzün Çemberi

Yedi Uyuyanlar

Umut Hep Vardır

Film Bitti

Ah Gardaşım

Bedel

gibi bir çok projede yer almıştır.