Justin Bieber, kendisini cinsel tacizle suçlayan iki kadına yönelik hakaret davasının reddini talep etti. Justin Bieber , kendisini cinsel saldırı ile suçlayan iki kadına karşı açılan hakaret davasının reddi için dava açarak geçmişte bazı yasal dramalar bırakmak istiyor.

Justin Bieber, kendisini cinsel tacizle suçlayan iki kadına yönelik hakaret davasının reddini talep etti. Justin Bieber , kendisini cinsel saldırı ile suçlayan iki kadına karşı açılan hakaret davasının reddi için dava açarak geçmişte bazı yasal dramalar bırakmak istiyor.

28 yaşındaki şarkıcı, 2020 yılında, sosyal medyada 'Danielle' ve 'Kadi' veya 'Khadidja' olarak geçen kimliği belirsiz iki kadın tarafından 2014 ve 2015 yıllarında iki ayrı olayda cinsel tacizle suçlandı.

Şarkıcı, iddiaları 'çirkin yalanlar' ve 'gerçekten imkansız' olarak nitelendirerek ve TMZ aracılığıyla 20 milyon dolarlık tazminat davası açarak karşılık verdi.

Survivor Fatmagül Fakı Anne Oldu Yerli Adriana Lima Fatmagül Fakı'nın Son Halleri Survivor Fatmagül Fakı Anne Oldu Yerli Adriana Lima Fatmagül Fakı'nın Son Halleri

Şarkıcıya yakın kaynaklar, onun davayı reddetmeyi seçtiğini, çünkü 'kendi amacını ortaya koyduğunu ve devam etmek istediğini hissettiğini' iddia ediyor. 

Danielle, Bieber'ın 2014'te SXSW Müzik Festivali sırasında Austin, Teksas'taki Four Seasons Otel'de kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etti. Kadi/Khadidja'nın Danielle'den ilham aldığı ve Mayıs 2015'teki hesabıyla öne çıktığı ve Bieber'ın Met Gala'dan sonra New York'taki Langham Otel'de yaklaşık olarak saat 2: 30'da kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia ettiği bildirildi.

Bieber, iddiaların hemen ardından bu olayların hiçbirinin yaşanmadığını kanıtlayamadığını iddia ederek hakaret davası açtı.

Bieber, hakaret davasında o gece Austin'deki Four Seasons'a asla ayak basmadığını söyledi.
SXSW'deki performansının ardından o zamanki kız arkadaşı Selena Gomez ile mekandan ayrıldığını ve ikisinin de mekanın yakınında kaldıkları kiralık mülke gittiklerini iddia etti.

Bieber, hakaret davasında Kadi'nin kendisini otellerin dışında bekleyen ve onunla tanışmak ve ünlü olmak için can atan bir 'süper hayran' olduğunu da iddia etti.

Şarkıcı, Kadi'nin onunla hiç tanışmadığını ve hatta onunla hiç tanışmadığını söylediği tweet'lere işaret ettiğini iddia ediyor, ki bu, kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia ettiği tarihten sonraydı
Kadi'nin Mayıs 2015 tarihini uydurduğunu çünkü o sırada Met Gala'ya katılacağını bildiğini iddia etti.

Bieber Met Gala'ya katılırken, hakaret davası, daha sonra bir sosisli sandviç standına gitmeden önce sabah 4'e kadar kaldığı özel bir after party'e katıldığını iddia etti.

Bieber, bunu destekleyecek fotoğrafik kanıtlar ve tanıklar olduğunu iddia ediyor ve Kadi'nin iddiasını 'imkansızlık – zavallı ama zarar verici bir uydurma' olarak nitelendiriyor.