Jelatin Tozu ve Süt Maskesi İle Siyah Noktalardan Kurtulmak Mümkün Jelatin tozu ve süt maskesi nasıl olur, jelatin toz maske nasıl yapılır?

Kamumanset.com - Jelatin Tozu ve Süt Maskesi İle Siyah Noktalardan Kurtulmak Mümkün Jelatin tozu ve süt maskesi nasıl olur, jelatin toz maske nasıl yapılır? Siyah noktalar çoğu bireyin hayatında karşısına sık olarak çıkan ve sık görülen cilt problemlerinden birisidir. Bu kadar sık olarak görülen bir sorun olsa bile siyah noktalar katiyen çaresiz değildirler. Evde kendi kendinize de hazırlayabileceğiniz üzere jelatin ve süt maskesi ile siyah noktalardan mutlaka kurtulabilirsiniz. Siyah noktalar cildimizdeki kıl foliküllerinin çok yağ ya da ölü cilt hücreleri ile tıkanması beraberinde meydana gelebilmektedir.

jelatin3

Cildinizi Nemlendirmek İçin

Vücudumuz, cildimizi nemlendirmek ve koruyabilmek için kıl foliküllerinin içinde var olan yağ bezelerinden yağ salgısı yapar ve cilt üstüne salgılar. Yağ cilt gözeneklerinde biriktiği takdirde toz ve çeşitli ölü hücreleri toplamaktadır ve şayet temizlenmezseler yağ yeniden cilt gözeneklerinin içerisine doğru düşmektedir ve komedon ismi verilmekte olan tıkaçları oluşturmaktadır.

Bir komedon şayet değişik cilt üstüne açılırsa ve havanın da etkisi ile ucunda var olan yağ salgısının rengi değişiklik göstermektedir. Bunun yanı sıra siyah bir renk almaktadır. Bu oluşumlara da siyah nokta söylenilmektedir. Süt ve jelatin kullanarak hazırlayabileceğiniz yapışkan yüz maskesi, siyah noktaları cilt gözeneklerinin içinden menfaatir ve cilt gözenekleri temizliyor.

Kullanacağımız malzemeler;

Süt ve Jelatin Tozu kullanılır.

* Bir tüketmek kaşığı jelatin tozunu mikrodalgaya koymalısınız ve bir kase içerisine koyun. Üstüne 1,5 tüketmek kaşığı da süt ekleyin ve bir kaşık ile karıştırın.

* Jelatin ve süt karışımını mikrodalga fırının içerisine koyun ve 15 dakika boyunca ısıtın.

* Karşımı parmak uçlarınız ile yüzünüze doğru uygulayın. Yüzünüzün tümünü jelatin beraberinde kaplayın.

* Jelatin tozu ve süt maskesi 30 dakika anında tamamıyla kuruyana kadar yüzünüzde kalmalıdır. Zaten kuruduğunu maskenin sert hale gelmesinden anlayabilmektesiniz.

jelatin2

Maskeyi Çıkarma İşlemi

* Maskeyi bir kenarından tutarak cildinizden soyabilirsiniz. Jelatin cildinizden ayrılıyorken kirleri, ölü hücreleri ve siyah noktaları da görebilirsiniz.

* Bu maske için sade jelatin kullanmalısınız. Renkli jelatinler cildinizde önem arz eden ölçülerde lekeler bırakabilmektedir.

Omicron'lu insanların şu anda ortaya çıkardığı en yaygın semptom Omicron'lu insanların şu anda ortaya çıkardığı en yaygın semptom

* Sütün yağlı ya da yağsız bulunması da bir ehemmiyet arz etmemektedir.

Bunun yanı sıra bu formülü cildinizde var olan sivilceler içerisinde kullanabilmeniz mümkün. Cildinizdeki sivilcelerden, akne gibi şeylerden bu teknikle kurtulabilmeniz son derece kolaydır.

Fakat bu tekniği haftada bir defa denemeniz gerekmektedir. Her gün uygularsanız cildinizi tahriş edebilir ve zaman içerisinde daha kötü hallere sokabilirsiniz. Fırında sıcaklaşması 15 dakikayı geçmemesi gereklidir.