İzban Kekosu Olarak Biliniyordu Kim Milyoner Olmak İster'e Katıldı İzban kekosu kim, İzban Kekosu nereli? Kim Milyoner Olmak İster İzban Kekosu şaşırttı

İzban Kekosu Olarak Biliniyordu Kim Milyoner Olmak İster'e Katıldı İzban kekosu kim, İzban Kekosu nereli? Kim Milyoner Olmak İster İzban Kekosu şaşırttı. Atv ekranlarının sevilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'e katılan İzban kekosu olarak tanınan Ali Uçar söyledikleri ile izleyicinin dikkatini çekti. 

izban2

2015 yılında inşaattaki işinden eve dönerken İzmir'de İzbanda kitap okuduğu sırada bir vatandaşın gizlice fotoğrafını çekili sosyal medyada "İzban kekosu" notuyla paylaşılan ve o şekilde tanınan Ali Uçar katıldığı yarışma programı ile adından söz ettirdi. ATV ekranlarının sevilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster'e katılan Ali Uçar hikayesi ile şaşırttı. Ali Uçar, Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu yarışma programına katıldı.

2015 yılında bir kişi izbanda kitap okuyan Ali Uçar'ın fotoğrafını çekip sosyal medyada paylaşmıştı. O kişi paylaşımına şöyle bir not düşmüştü. "Entel olacağım, kız tavlayacağım diye kendini yırtan izban kekosu, terliklerine bayıldım" notuyla paylaşmıştı. Paylaşım sosyal medyada fazlasıyla tepki çekmişti. Ali Uçar'a çok sayıda sosyal medya kullanıcısı yaptıkları paylaşımlarla destek vererek yanında olmuşlardı. Ali Uçar Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu yarışma programına katıldı. Uçar yarışmadan 2 bin TL ödül kazandı.

izban3

Müge Anlı'daki Ezel Bayraktar Kısmetse Olur'a Katıldı Müge Anlı'daki Ezel Bayraktar Kısmetse Olur'a Katıldı

Ali Uçar olaydan sonra Kitap Dokununca Yüreğe isimli bir roman çıkmıştı. Sosyal medyadan ilgili fotoğraf hakkında şu sözleri kullanmıştı. "Arkadaşlar fotoğraftaki şahıs benim ve hiç utanmıyorum. Karşımda oturmuş kıza veya çevremde hiç kimsenin namusuna bakmadığım için.. Evet ben cebi çok zengin bir insan değilim. Hatta ilk okul 6. sınıf terkim. Annem babam ayrı toplumun huzurunu kaçıran soytarı olmadım utanıyorum. Çalmıyorum çalışarak kazanıyorum Param yettiğince kitap almaya kütüphaneye gitmeye çalışıyorum çok utanç duyuyorum böyle bir insan olduğum için. Elbisem kirli terliğim bindiğim metroya uygun değil işte zihnimi kirletemiyorum. Ama her ne olursa olsun bana kitaplar böyle olmayı öğretti. İnsan olmayı hayvanlaşıp çevremi kirletmiyorum üzgünüm utanıyorum." ifadelerine yer vermişti. Uçar, dün akşam Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'e yarışmacı olarak katıldı. Yarışmada ikinci baraj sorusuna gelen Uçar 10 bin tl değerinde ödüllü soruya kadar geldi. "MFÖ adlı müzik grubunu oluşturan üç üyenin yaşlıdan gence doğru sıralaması nasıldır?" sorusuna doğru cevap veremedi. Yarışmacı verdiği cevaba göre 2 bin TL kazanarak yarışmadan ayrıldı.