İnceleme: A500 Mini - NES ve SNES Classic Editions için Canlandırıcı Bir Alternatif. Video oyunu tarihini tartışırken, genellikle anıların NES, SNES, Mega Drive / Genesis, N64, GameCube vb. Bir süre için C64, Atari ST, ZX Spectrum ve Commodore Amiga gibi ev bilgisayarlarının atari salonu dışında oyun oynamanın tamamen meşru bir yolu olduğunu unutmayın.

İnceleme: A500 Mini - NES ve SNES Classic Editions için Canlandırıcı Bir Alternatif. Video oyunu tarihini tartışırken, genellikle anıların NES, SNES, Mega Drive / Genesis, N64, GameCube vb. Bir süre için C64, Atari ST, ZX Spectrum ve Commodore Amiga gibi ev bilgisayarlarının atari salonu dışında oyun oynamanın tamamen meşru bir yolu olduğunu unutmayın.

O halde, NES Classic ve Sega Mega Drive Mini gibi tak-çalıştır 'mikro konsollara' olan son zamanlardaki ilgi patlamasının yanı sıra, mütevazi ev mikrosunda bazı yeni çekimler görmemiz uygun; İngiltere firması Retro Games Ltd. , C64'ün minyatür bir versiyonunu zaten üretti ve Amiga'nın bira bardağı büyüklüğünde bir kopyasıyla nasıl geri döndü - en azından Avrupa'da 80'lerin sonlarında ve başlarında delicesine popüler olan bir platform. 90'lar.

Yukarıda bahsedilen NES Classic Edition gibi, A500 Mini (Comodore markasının sahipliğini çevreleyen karmaşık yasal sorunlar nedeniyle, bu ad ünitenin veya ambalajın hiçbir yerinde mevcut değildir) modern hazır bileşenleri ve yazılım öykünmesini kullanır. eski platformu yeniden yaratın. Cihaz, bazı tavizlerle, gerçek anlaşmadan birçok kez daha küçüktür; bu minyatür klavye yalnızca gösteri amaçlıdır ve örneğin aslında çalışmaz. Ancak, orijinal sistemin değiştirilmemiş haliyle eşleşemeyeceği bazı yaratık konforları sunar; HDMI çıkışı ve USB aygıtları desteği var (böylece isterseniz bir USB klavye kullanabilirsiniz, ancak ekrandaki açılır klavye gayet iyi çalışıyor). Sonuç olarak, A500 Mini, SNES Classic ve PC Engine Mini ile kolayca eşittirsaf ürün tasarımı söz konusu olduğunda; kırmızı ve yeşil LED'ler bile, tıpkı gerçek şey gibi, açılış ve sürüş erişimini belirtmek için yanar.

19. Büyük No Man's Sky Güncellemesi Şimdi PS5 ve PS4'te Çıktı 19. Büyük No Man's Sky Güncellemesi Şimdi PS5 ve PS4'te Çıktı

A500 Mini, Amiga yazılımı söz konusu olduğunda iki ana giriş biçimi olan joypad ve fare ile birlikte gelir. Kontrolör, talihsiz Amiga CD32 ile gönderilene dayanıyor - sistemin kökeni göz önüne alındığında asil ve otantik bir seçim, ancak özellikle akıllıca olduğunu söyleyemeyiz. Kontrolör, orijinal CD32'den biraz daha iyi olsa da, D-Pad'in özellikle sorunlu olduğunu kanıtlayarak, özellikle diyagonal girişi hedeflediğinizde hala oldukça zayıf. Üçüncü taraf USB denetleyicilerini kullanmanın herhangi bir yolu yok gibi görünüyor (PS Classic pad, UI'nin arızalanmasına neden olurken, Retro-Bit Sega 6 düğmeli USB denetleyicisi hiç kayıt olmuyor), ancak bu olabilir gelecekteki bir ürün yazılımı güncellemesiyle değiştirin (C64 Mini ile birlikte gelen çubuk ,iş, bize söylendi). Şimdilik, hemen hemen işi yapan bir ped ile dolusunuz , ancak çok daha iyi olabilirdi.
Fare daha başarılı; Amiga ile birlikte gelen orijinal iki düğmeli 'tank' fareye dayanmaktadır, ancak orijinalde kullanılan hareket topu yerine optik teknolojiye sahip olacak şekilde yükseltilmiştir. Bunun dünyadaki en rahat fare olmadığını belirtmekte fayda var, ancak o zamanlar bir Amiga'nız varsa, kendinizi iyi hissedecektir . Farklı bir şey tercih ederseniz, herhangi bir USB fareyi kullanabilirsiniz.

A500 Mini, birçoğu kesinlikle ortalama hayranlarınızın 'olması gerekenler' listesinde yer alacak 25 oyunla birlikte gelir. Speedball II, Zool, The Sentinel, Simon the Sorcerer, Stunt Car Racer, Another World, Super Cars II, Worms, Alien Breed, The Chaos Engine ... bunlar gerçekten klasik oyunlar, bazıları eskiden çok popülerdi. 90'larda daha sonra SNES ve Mega Drive gibi konsollara taşındılar. Aslında, Amiga'nın en iyi oyunlarının çoğunun IP sahiplerini takip etmenin bugünlerde oldukça sert bir iş olması gerektiği göz önüne alındığında, burada bulunanların umduğunuz kadar sağlam bir oyun seçimi olduğunu iddia ediyoruz.

İyi haber şu ki, en sevdiğiniz oyun herhangi bir nedenle kesintiye uğramadıysa, bir USB çubuğu kullanarak yan taraftan yükleyebilirsiniz. A500 Mini, Amiga oyunlarının tek bir dosyada paketlenmesine (birçok oyun birden fazla disket üzerinde gönderilir, görüyorsunuz) ve kolayca yüklenmesine izin veren 'WHDLoad' sistemini destekler. Bu, bir USB çubuğunu en sevdiğiniz tüm Amiga oyunlarıyla (CD32 ve CDTV sürümleri dahil) doldurabileceğiniz ve bunları A500 Mini'de çok az sorunla çalıştırabileceğiniz anlamına gelir.