Covid vakaları artmaya devam ederken uzmanlar, varyanttan farklı olan ve onu soğuk algınlığından ayırt etmenize yardımcı olabilecek iki erken Omicron semptomu belirlediler. Her kötü hissettiğimizde kendimize Covid olup olmadığımızı sormak çoğumuz için biraz alışkanlık haline geldi .

İki erken Covid Omicron semptomu - ve bunları soğuk algınlığından nasıl ayırt edebileceğiniz Covid vakaları artmaya devam ederken uzmanlar, varyanttan farklı olan ve onu soğuk algınlığından ayırt etmenize yardımcı olabilecek iki erken Omicron semptomu belirlediler. Her kötü hissettiğimizde kendimize Covid olup olmadığımızı sormak çoğumuz için biraz alışkanlık haline geldi .


Omicron varyantının gizli Omicron ve Deltacron gibi alt varyantlara yol açması ve çeşitli semptomların virüsün farklı varyantlarıyla bağlantılı hale gelmesiyle, Covid'den mi yoksa soğuk algınlığından mı muzdarip olduğunuzu anlamak zor olabilir.

Omicron varyantının klasik üç Covid belirtisinden farklı semptomlara sahip olması ve bunun yerine soğuk algınlığı semptomlarıyla örtüşmesi nedeniyle, Covid veya soğuk algınlığı olup olmadığını bilmek özellikle zorlaştı.

Ancak uzmanlar, Covid'e sahip olduğunuza işaret eden iki erken işaret belirledi. Yorgunluk ve bayılmanın Omicron'un iki erken belirtisi olduğuna inanılmaktadır. NHS tarafından tanımlanan ana semptomlardan farklı olan iki erken Omicron belirtisi, yorgunluk ve baş dönmesi veya bayılma olarak tanımlanmıştır.

Her hafta bir yemek yemek kalp hastalığı riskini azaltabilir Her hafta bir yemek yemek kalp hastalığı riskini azaltabilir

Yorgunluk sadece yorgun hissetmek değildir. Zayıf veya ağrılı kaslardan kaynaklanan vücut ağrılarının yanı sıra baş ağrısı gibi diğer semptomlar eşlik edebilir . Bazen bulanık görme ve iştah kaybına bile yol açar.

Varyantın ilk kez Kasım 2021'de keşfedildiği Güney Afrika'daki Omicron'da alarmı ilk kez veren doktor olan Dr Angelique Coetzee de yorgunlukların Omicron'un ana belirtilerinden biri olduğunu vurguladı.
Bayılma nöbetleri ile Covid arasındaki bu bağlantı ilk olarak bir Alman gazetesi Arztezeitung tarafından dile getirildi.

Bayılmanın bir Kovid semptomu olma olasılığı, ilk olarak Berlin'deki doktorlar tarafından, Kovid'in 35 yaşındaki bir hastane hastasında tekrarlayan bayılma nöbetlerini tetiklediğini bulan doktorlar tarafından keşfedildi.

Omicron'un ortak belirtileri nelerdir?

NHS'ye göre, Covid'in ana semptomları hala yüksek ateş, sürekli yeni bir öksürük ve tat/koku kaybı.

Bununla birlikte, Omicron'un belirtilerinin, daha önce belirlenmiş klasik üç Covid belirtisinden çok farklı olduğu bulunmuştur.

Bulaşıcı hastalık ve epidemiyoloji dergisi Eurosurveillance'da yapılan bir araştırma, Omicron varyantının sekiz temel semptomunu tanımladı.