Cuma mesajları oku, ........ hayırlı Cuma sözleri, kısa anlamlı ve resimli olarak değişiklik göstermekte. Uzun, kısa birbirinden özel mesajları burdan tıkla!

Cuma mesajları oku, ........ hayırlı Cuma sözleri, kısa anlamlı ve resimli olarak değişiklik göstermekte. Uzun, kısa birbirinden özel mesajları burdan tıkla!

Cuma mesajları bugün büyük ilgi görüyor. Teknoloji'nin etkin olmadığı zamanlarda ve akıllı telefonların hayatımızda yer almağığı dönemlerde daha çok kısa mesaj olarak gönderilen cuma mesajları, teknolojinin gelişmesi ve akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte yerini cuma mesajları Whatsapp, facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerine bıraktı. Gelişen teknoloji hayatı kolaylaştırırken insanlar arasında iletişimi de sanal hale getirdi. Cuma Mesajlarını ajanshaber olarak sizler için derlediğimiz haberden okuyabilirsiniz. 26ŞubatCumaMesajları, herkese Hayırlı Cumalar. Cuma namazı saat kaçta? Cuma Mesajları bugün 26 Şubat Cuma herkese hayırlı Cumalar. Sosyal medya üzerinden ve mesaj olarak istediğiniz kişiye haberimizden seçtiğiniz Cuma mesajını gönderebilirsiniz.  En güzel Cuma Mesajları buradan okuyabilirsiniz. TıklaCuma Mesajları oku.Cuma Günü Ayette geçen “el-cumu‘ati” kelimesi, “toplamak, bir araya getirmek” anlamına gelen “cem‘” kökünden türetilmiş bir isimdir. Müslümanlar öğle saatinde camide toplanıp birlikte cuma namazı kıldıkları için Arapların daha önce “arube” dedikleri haftanın bu gününe “cuma günü” denilmiştir. Her hafta sevdiklerinin mübarek cuma gününü kutlamak isteyen vatandaşlar sanal ortamda internet üzerinden  en güzel cuma mesajları ile kutlamaktalar. Geniş internet kullanıcısı tarafından büyük ilgi gören cuma mesajları Cuma günlerinin vazgeçilmezleri arasında yer alır. İslam âleminde önemli bir yer tutan Cuma günleri Müslümanlar için diğer günlere nazaran daha fazla önem taşımaktadır. Bu özel günde Müslümanlar Cuma namazı kılmanın yanı sıra dualar ederek, sevdiklerine göndererek onları mutlu ediyorlar. Cuma günü aynı zamanda Müslümanların bayram günü olarak da tabir edilir. Cuma mesajları sevdiklerine bugünün önemini anlatan ve hatırlatan mesajlardandır. Bugün rahmet ve bereketin bol olduğu, sevginin, hoşgörünün, dostluğun en ön saflarda yer aldığı özel bir gündür. Cuma günlerini dua, ibadet ve sevdiklerine Cuma mesajları resimli göndererek değerlendirmek isteyenler için hazırladığımız haberimizde resimli cuma mesajları bulabilirsiniz.

CUMA MESAJLARI GÜNE ÖZEL HAZIRLANIYOR
Her hafta geniş kullanıcı kitlesi tarafından ihtiyaç duyulan cuma mesajları, cuma günlerine ayrı bir anlam katıyor. Cuma Mesajları son yıllarda teknolojinin de gelişmesiyle en fazla kullanılan yöntemlerden oldu. Geçmiş yıllarda SMS ve telefonla aranarak tebrik edilen Cuma günleri son dönemlerde akıllı telefonların hayatımıza girmesiyle de daha fazla önem taşımaya başladı. Cuma günün bereketi, paylaşılan mesajlarla taçlanıyor. Sevdiklerine özel Cuma mesajları göndermek isteyen vatandaşlar her hafta en iyi, en anlamı Cuma mesajlarını araştırıyorlar. Ajans Haber olarak sizler için araştırıp hazırladığımız Cuma mesajlarını haberimizin ayrıntılarında bulabilirsiniz.

2-27

CUMA MESAJLARI 

Yakınlık ne zamanla ne mekânla sınırlıdır. Eller Allah'a açıldığında akla ilk gelen sevilenlerdir. Aklımda yüreğimde ve duamdasınız.

Sevdiğiniz için bir kere mutlu olup, bin kere pişman olacağınız bir sevgiyi yaşamamanız dileğimle! Düşleriniz gerçek olsun ancak gerçeğiniz katiyen düş olmasın. Hayırlı cumalar...

Allah'ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. 

Ya Rabbi; sana açılan elleri, sana yönelen gönülleri, sana bükülen boyunları, sana yalvaran dilleri, ne olur boş çevirme. Hayırlı cumalar.

Allah'ım, habibin Muhammed Mustafa'ya, ailesine ve dostlarına rahmet eyle ve onların katındaki hürmeti için dualarımıza icabet et. Âmin, cumamız mübarek olsun. 

Allah'ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı bereketli cumalar dilerim.

Ey Rabbim, bize Cennetin kokusunu duyur ve onun nimetlerinden nasiplendir. Bize ateşin kokusunu duyurma. Amin, hayırlı cumalar dilerim.

Sevdiğiniz için bir kere mutlu olup, bin kere pişman olacağınız bir sevgiyi yaşamamanız dileğimle! Düşleriniz gerçek olsun yalnız gerçeğiniz asla düş olmasın. 

Sağanak sağanak rahmet yağsın yuvanıza, her gün Resulullah girsin rüyanıza, melekler amin desin dualarınıza! Dualarda buluşmak dileğiyle, hayırlı Cumalar. 

Allah’tan bir dua gibi Peygamber’den bir armağan gibi sevabınız bol olsun! Hayırlı Cumalar.

Rabbim Seni bugün de dua edenlerden her daim şükredenlerden, sevmeyi bilenlerden, cennette gezenlerden eyle! Hayırlı Cumalar.

Eğer Din, Ölümden önce bir işe yaramazsa, Ölümden sonra hiçbir işe yaramayacaktır ” 

Güzellikler içinizi aydınlatsın, yüzünüzden ve yüreğinizden tebessüm eksilmesin. Rabbim, sevdiği kullarından eylesin sizleri ve tabi ki bizleri. Hayırlı cumalar dilerim.

Öyle bir dua et ki; günahın tövbenin büyüklüğünden ağlasın. Şeytandan yaradan sığınki sefsin seni değil; sen nefsini yakasın. Cumanız mübarek olsun.

AMD Ryzen 7 5800X3D, ambargo kaldırmadan önce kıyaslanıyor AMD Ryzen 7 5800X3D, ambargo kaldırmadan önce kıyaslanıyor

Allahım! Bilerek veya bilmeyerek isledigimiz hatalarimizi, günahlarimizi bagsla. Bizlere Merhamet buyur. süphesiz Sen merhametlilerin en merhametlisisin.

Duaların geri çevrilmeyeceğibugünde rabbim dualarımızı kabul etsin. Bizleri rahmetinden mahrum bırakmasın güzel Mevlam.

İnsan; Geçmişin Hasretçisi, Geleceğin Özlemcisi, YaşadığıAnın Şikayetçisidir! ALLAH bizi şikayet değil Şükredenlerden eylesin. 

Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed gibi sahimiz var. Allah dedim, dostum dedim, 99ismine mühür vurdum, üstüne.

1-26

CUMA GÜNÜ OKUNACAK DİLEK DUALARI

CUMA MESAİSİ KAÇTA BAŞLIYOR TIKLAYIN

CUMA MESAJLARI VE SÖZLERİ İÇİN TIKLAYIN

CUMA NAMAZ SAATİ KAÇTA BAŞLIYOR TIKLAYIN

CUMA GÜNÜNÜN "FAZİLETİ" VE ÖNEMİ 

Allahu Teâlâ kuran-ı kerimde kullarına Cuma namazını farz kılmış ve bu görevi ifa eden ve bu günün kıymetini bilen müminlere pek çok ihsan verileceğini müjdelemiştir. Cuma günün önemini belirtmek için, Hz. Ali (kerremallahu vechehû) rivayet edildiğine göre, “Cuma günü olduğunda, kuş kuşa, vahşi hayvanlar vahşi hayvanlara, yırtıcılar da yırtıcılara, ‘Selâmün aleyküm bu gün Cuma günüdür’ derler.” Allah Teâlâ her ümmete haftanın bir gününü ibadet ve toplanma günü olarak vermiş, ümmet-i Muhammed için ise günlerin efendisi olan Cuma gününü hediye etmiştir.

CUMA GÜNÜ YAPILMASI TAVSİYE EDİLEN İBADETLER

Cuma günü tavsiye edilen ibadetler vardır. Cuma gününü en iyi şekilde değerlendirmek isteyenlerin yapması makbul olan ibadetlerin maneviyatı güçlendirdiği, karşılaşılan her türlü zorluğa ve sıkıntıya sabırla tevekkül etmeyi sağladığı dişle getirilmiştir.

İslam âlimlerine göre Cuma günü;  Cuma gecesi Yasin suresini okuyanın, günahları affedilir.

Peygamber efendimiz, Cuma gecesi iki rekât namaz kılıp, her rekâtta bir Fatiha, bir Ayet-el Kürsü, 15 İhlas okuyup selam verdikten sonra bana bin salavat okuyan, beni rüyada görür.

Cuma namazından sonra şu duayı okumak müstehabdır:  “Allahümme yâ ganiyyü, yâ hamîdü, yâ mübdiü, yâ mu’îdü, yâ rahîmü, yâ vedûd. Eğninî bihalâlike an harâmike ve bifadlike ammen sivâke.”

cuma mesajları

PEYGAMBER EFENDİMİZ BUYURUYOR Kİ

Peygamber efendimiz buyurdu ki: "Elbette ölüm acılarından birinin şiddeti, üçyüz kere kılıç vurmaktan daha şiddetlidir."

Sual: İnsan ölürken ruhunu sadece bir melek mi alır yoksa başka melekler de bulunur mu? ve ölüm anında insanın hâli nasıl olur?

Cevap: Bu konu ile alakalı olarak, İmam-ı Gazâlî hazretleri, “Dürre-tül Fâhire fî-keşf-i ulûm-il-âhıre” kitabında buyuruyor ki:
“Allahü teâlâ, insanı hayatı boyunca, dünyada durdurur. Belli olan eceli gelinceye, rızkı tükeninceye ve ezelde takdir edilmiş olan amelleri bitinceye kadar, dünyada durur. Ölümü yaklaştığında dört melek gelir. Bunların biri, ruhunu sağ ayağından, biri sol ayağından, biri sağ elinden ve biri sol elinden çekerler. Çok defa, ruhu gargara hâline gelmeden, melekleri, yaptıkları işleri, kendi âlemlerinde durdukları hâl üzere görür. Eğer dili söylerse, onları haber verir. Çok defa da, gördüğü şeyleri, şeytanın bir işi zanneder. Lisanı tutuluncaya kadar hareketsiz kalır. Bu hâlde, yine melekler ruhunu parmak uçlarından çekerler. Soluğu ise, sanki saka kırbasından su boşalır gibi, gırıl gırıl öter. Fâcirin ruhu da yaş keçeye takılmış olan diken çekilir gibi çıkarılır ki, bunu insanların en üstünü olan Peygamber efendimiz haber verdi. Bu hâlde iken o kimse, karnını diken ile dolu zanneder. Ruhunu da, sanki bir iğne deliğinden çıkıyor, gök yere bitişiyor ve kendisi arasında kalıyor zan eder. Hazret-i Ka’bül-ahbârdan, ölüm nasıl oluyor diye sual edilince, cevaben;

'Bir diken dalını bir kişinin içerisine koymuşlar. Ve kuvvetli bir kimse onu çekiyor. Kestiğini kesiyor. Kalan kalıyor gibi buldum' buyurmuştur. Peygamber efendimiz de buyurdu ki:

(Elbette ölüm acılarından birinin şiddeti, üçyüz kere kılıç vurmaktan daha şiddetlidir.)
İşte bu zamanda insanın cesedi terler. Gözleri süratle iki tarafa gider. Burnunun iki tarafı çekilir. Göğüs kemikleri kalkar, soluğu kabarır, benzi sararır.”

BU DUAYI OKUYAN KİMSEYE MUHTAÇ OLMAZ

Bu duayı okuyanlar ve buna devam edenler başkasına muhtaç olmazlar. Allahü teâlâ başkalarına muhtâc etmez ve ummadığı yerden rızıklandırır. “Ey Ganî, Hamîd, Mübdi, Mu’îd, Rahîm, Vedûd olan Allahım. Beni halâl ettiklerinle iktifâ ettir, haramlara düşürme. Fadlınla, ihsân ederek beni Senden başkasına muhtaç etme! Demektir.

Cuma günü sabah namazından önce okunacak olan denizköpüğü kadar da olsa günahları affolur “Estagfirullahelazim ellezi la ilahe illa hüvel hayyel kayyume ve etubü ileyh”   

cuma mesajları 

Cuma namazından sonra, yedi defa ihlas ve muavvizeteyn okuyanı, Allahü teâlâ, bir hafta, kazadan, belâdan, kötü işlerden korur.” (İhlas. Kul hüvallahü ehaddır. Muavvizeteyn, kul euzülerdir.)

Cuma günü 80 salavat getirenin, 80 yıllık günahı affolunur. 

Cuma günü ya da gecesi Duhan suresini okuyana Cennette bir köşk ihsan edilir.


Kaynak: Kamu Manşet