Hamilelik nedeni ile meydana gelen istenmeyen lekelerden kurtulmak amacı ile bitkisel ve doğal tedavi yöntemlerinden faydalanarak cilt de oluşan dezenformasyonlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Hamilelik nedeni ile meydana gelen istenmeyen lekelerden kurtulmak amacı ile bitkisel ve doğal tedavi yöntemlerinden faydalanarak cilt de oluşan dezenformasyonlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Hamilelik lekeleri tedavisi sayesinde yüz bölgesinde ve karın bölgesindeki kahverengi ve kırmızı lekelerin giderilerek kalıcı olmasına engel olabilirsiniz ve hamilelik sonrası da mükemmel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer Doğal Çözüm?

Nişasta ve susam tohumu aynı ölçülerde bir kase içine alarak karışım krem kıvamı alıncaya kadar su yardımıyla karıştırın. Ardından elde edilen maskeyi ciltte oluşan lekelerin olduğu kısımlara sürerek uygulayın.

Salatalık suyu, kayısı suyu ve çilek suyunu eşit miktarlarda karıştırdıktan sonra lekelerin oluştuğu bölgelere sürün. Uygulanan bu maske özellikle göz etrafındaki lekelerin yok olmasında oldukça etkilidir.

Hamilelik lekelerinin en kolay giderilme şekli ise limon suyudur. Limon sıkılarak lekeli bölgelere sürmek yeterli olacaktır. Ayrıca limon suyuna bir miktar toz şeker eklenerek de lekeli bölgeye peeling yapılabilir. Karışım hassas cilt tipine sahip olan kişilerde en fazla 5 dakika bekletilmelidir. Normal ciltlerde ise 10 dakika bekletmek yeterli olur. Haftada 3 defa uygulanabilir.

Limon, portakal ve maydanoz ile hazırlanan kür hamilelik lekelerini geçirmek için etkilidir. Malzemelerin suyu ufak bir kasenin içinde karıştırılarak haftada 3 defa lekelere sürülebilir. Hamilelik lekelerinin giderilmesi için oldukça etkili bir maskedir.

Elma sirkesi ve yulaf ezmesi uygun bir kabın içinde homojen bir şekilde karıştırılır. Karışım hamilelik lekelerinin üzerine sürülerek 20 dakika bekletilir. Ardından cilt ılık su ile yıkanmalıdır.

Süt kesiği hamilelik döneminde oluşan cilt lekelerine karşı uygulanabilecek doğal bir yöntemdir. Kesik süt özellikle kuru ciltlerde mükemmel sonuç verir.

E vitamini kapsülü ve aynı ölçüde Hint yağı homojen bir şekilde karıştırıldıktan sonra lekeli bölgeye sürülür. Uygulama özellikle gece yatmadan önce yapılır ve sabaha kadar bekletilir. Karışım her gün tekrarlanabilir.

Eşit ölçülerde hardal ve süt homojen bir şekilde karıştırıldıktan sonra ciltte lekeli olan yerlere sürülür. Ciltte gece boyu bekletilerek sabah ılık su ile ciltten arındırılır.

1 dilim kuru soğan lekeli olan bölgeye sürülerek bir süre bekletilir ve yıkanır. Günde iki defa tekrarlandığında lekelerin yok olduğu fark edilir.

Kadın cildinin gençleşmesi yaşlanma hastalıklarının üstesinden gelebilir Kadın cildinin gençleşmesi yaşlanma hastalıklarının üstesinden gelebilir

Buğday tanesi kırması ve bal homojen bir şekilde karıştırılarak maske hazırlanır. Hazırlanan maske hamilelik döneminde açığa çıkan lekelere masaj yapılarak sürülür. Yaklaşık 15 dakika ciltte bekletildikten sonra cilt maskeden arındırılır.