Halo Infinite ne zaman başlayacak? İşte merak edilen tarih Halo Infinite tarihinde değişiklik. Halo Infinite Season 2 tarihi belli mi?

Halo Infinite planlandığı gibi Mayıs ayında başlamayacak "Gerçek şu ki, yüksek kaliteli, tam özellikli 4 oyunculu ağ işbirliği deneyimine ulaşmak daha fazla zaman alacak".
Halo Infinite geliştiricisi 343 Industries, kooperatif kampanyası ve Forge üzerinde çalışmak için "daha fazla zamana" ihtiyacı olduğunu ve işbirliği görevlerinin umulduğu gibi Mayıs ayında mevcut olmayacağını söyledi.

Ekip, "Kampanya ağı kooperatifinde büyük ilerleme" kaydettiğini ve bunun üzerinde çalıştığını ve Forge'ın "2. Sezon çalışmasına paralel olarak gerçekleştiğini" vurgulamaya hevesliydi, "gerçek şu ki, daha fazla zaman alacak. Halo Infinite'in devasa, geniş açık dünyasında yüksek kaliteli, tam özellikli 4 oyunculu ağ işbirliği deneyimine sahip olmak".
"Ayrıca, orijinal Xbox One'dan Xbox One Series X'e kadar tüm Xbox konsollarında 2 oyunculu, bölünmüş ekranlı harika bir ortak çalışma deneyimine bağlıyız - ve Kampanyanın doğrusal olmayan, geniş açık bölümleri bazı özellikler sunar. Bölünmüş ekran için çözmemiz daha fazla zaman alan büyük zorluklar," diye açıklıyor Halo Waypoint'teki bir gönderi.

"Bütün bunlar, 2. Sezonun başında 3 Mayıs'ta Kampanya ağı kooperatifini gönderemeyeceğimiz anlamına geliyor. Bunun ve bölünmüş ekran işbirliği için mümkün olan en kısa sürede çıkış tarihi."

Bununla birlikte, 343i, Forge'ı Sezon 3 ile birlikte gönderme "hedefine sahip".

343 Industries ayrıca ekibin devam etmesi için üç temel odak noktası belirledi. Öncelik sırasına göre bunlar: oyuncu deneyimini olumsuz etkileyen sorunları ele almak; Sezon 2'yi tamamlayın ve 3 Mayıs'ta söz verildiği gibi teslim edin ve nihayet kampanya işbirliği, Forge ve Sezon 3 üzerinde çalışmaya devam edin. Bir de "Öncelikli Sıfır" var.

Ekip, "Bu, yaptığımız her şeyin temelini oluşturuyor, yani: sağlıklı bir iş/yaşam dengesini korurken hepinize harika deneyimler sunabilmemiz için kendimizi sürdürülebilir bir gelişme ritmine sokmaya vurgu yaparak ekip sağlığı" dedi.

Armağan Çağlayan Akciğer Kanseri Olduktan Sonra Programına Veda Ettiğini Açıkladı Armağan Çağlayan Akciğer Kanseri Olduktan Sonra Programına Veda Ettiğini Açıkladı

"Öncelik Sıfır, daha sonra daha hızlı hareket edebilmemiz için bazen daha yavaş hareket etmemiz gerektiği anlamına gelir" diye ekliyor. "Açıkçası, bu son birkaç ay beklediğimizden daha yavaş geçti ve yukarıdaki önceliklere bağlı kalırken gösterdiğiniz sabır için içtenlikle teşekkür ederiz."

Diğer Halo haberlerinde, Microsoft kısa süre önce Halo Infinite'in 20 milyondan fazla oyuncuyla seri tarihindeki en büyük lansmanı gerçekleştirdiğini doğruladı ve söylentilere göre, destek stüdyosu Belirli Affinity, Halo Infinite için yeni bir oyun modu üzerinde çalışıyor olabilir .

343 Industries hala nişancıyı geliştirmek için çalışıyor ve geçen ay "endişe konuları", desync ve "genel çevrimiçi deneyim" konusunu ele aldı.
Geçen ay , 25 Ocak'a kadar toplam 20 milyon oyuncu çeken “Halo franchise tarihinin en büyük lansmanı” olmasına rağmen, oyunun başlangıçta çektiği oyuncuları elinde tutmakta zorlandığı bildirildi . Örneğin, PC'de Business Insider , oyuncu sayısının Steam'de günlük yaklaşık 30.000 eşzamanlı oyuncuya ulaştığını bildirdi. Oyunun Kasım lansmanı civarında, günlük eşzamanlı oyuncu sayısı 250.000 oyuncunun üzerine çıktı . 

Bu oldukça büyük bir düşüş ve oyunculardaki düşüş Halo Infinite'e özel bir sorun olmasa da, uzun bir ilk sezon muhtemelen yardımcı olmadı. Başlangıçta her üç ayda bir yeni bir sezon geçirmeyi umut eden 343 Industries,  "2. Sezonun yüksek kalite çıtamızı karşılamasını sağlamak ve böylece 2. Sezonun geliştirmesini ekibimiz için sağlıklı ve sürdürülebilir bir şekilde tamamlayabilmemiz için" daha fazla zaman yaratmak amacıyla Sezon 1'i uzattı . " 

Yeni bir sezonun lansmanı ve bununla birlikte gelen her şey, oyuncuları geri çekmenin ve Halo Infinite'e bir destek vermenin kesinlikle iyi bir yolu gibi görünüyor. Bununla birlikte, kooperatif ve Forge gibi uzun zamandır beklenen modların piyasaya sürülmesinin, eski oyuncular için en büyük çekiliş olacağı daha muhtemel görünüyor.