You Tube Hizaya Geldi

5651 sayılı kanunla sosyal ağ platformları için getirilen Tüerkiyede temsilci bulundurma şartlarına ilk olumlu cevabı You Tube den geldi.

You Tube Hizaya Geldi

YouTube'dan Son Dakika Türkiye Kararı!

YouTube, Türkiye'ye temsilci atama sürecini başlatma kararı verdiklerini açıkladı. YouTube tarafından yapılan açıklamada, "Türkiye’deki yetkililerle de paylaştığımız bu kararı almış olmaktan memnuniyet duyuyoruz” denildi.
 

YouTube'un yaptığı açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“YouTube olarak şeffaflığa, ifade özgürlüğüne ve bilgi erişimine olan bağlılığımızı korurken, faaliyet gösterdiğimiz ülkelerdeki yerel yasa ve düzenlemelere uymak için her zaman özen gösteriyoruz. Kısa bir süre önce düzenlenen 5651 sayılı kanunla sosyal ağ platformları için getirilen yeni yükümlülükleri son bir kaç aydır bütün boyutları ile inceledik.

''BU KARARI ALMIŞ OLMAKTAN MEMNUNİYET DUYUYORUZ''

YouTube’un Türkiye’deki içerik üreticileri ve kullanıcılar için ne kadar önemli olduğunu biliyor, her gün on binlerce içerik üreticisinin YouTube’da yarattığı çok sesli özgün dünyayı ilgiyle takip ediyoruz. Bunun bilinciyle ve ilkelerimize bağlı kalarak YouTube için yerel bir tüzel kişi temsilci atama sürecini başlatma kararı aldık. Türkiye’deki yetkililerle de paylaştığımız bu kararı almış olmaktan memnuniyet duyuyoruz”.
 

Recep

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER