Üç Aylar Ne Zaman Başlayacak 2021 Üç aylar Ne Zaman?

Üç Aylar Ne Zaman Başlayacak 2021 Üç aylar Ne Zaman? Üç aylar ne zaman başlayacak 2021 Dini Günler

Üç Aylar Ne Zaman Başlayacak 2021 Üç aylar Ne Zaman?

Üç Aylar Ne Zaman Başlayacak 2021 Üç aylar Ne Zaman? Üç aylar ne zaman başlayacak 2021 Dini Günler.. 2021 ayına girmemizle beraber en çok merak edilen konulardan birisi de iç aylar ve kandil tarihleri olmuştu. 2021 yılının üç ayların ne zaman başlayacağına yönelik araştırmalar merak edildi. Peki 2021 Üç aylar ne zaman?

Üç aylar başlangıç tarihi 13 Şubat olarak belirtildi. 3 ayların başlangıcından sonra ilk kandil ise Receb ayının ilk manevi günü olan Regaib Kandili 18 Şubat Perşembe günü olacak. Üç ayların diğer bir kandili ise Miraç Kandili 10 Mart günü gerçekleşecek. Üç ayların diğer kandili ise mübarek Berat Kandili 27 Mart günü oldu. Gelecek yıl Ramazan ayı ise 13 Nisan'da başlıyor.

Üç aylarda Allah'ın rahmetinin insanların üzerinde olduğunu belirten Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu üyesi Rıfat Oral üç aylar hakkında "Allah'ın, Kur'an-ı Kerim'de recep, muharrem, zilkade ve zilhicce aylarında savaşmayı yasaklar, bu dört ayda insanların savaşmayı bırakıp ibadet ve merhamet merkezli hayata yönelmesi gerekir." dedi. Aynı zamanda Oral ""Üç aylar yeniden temiz bir sayfa açma, ibadetlere yönelme, toplum, aile ve iş yerimizde mücadele, kavga, savaş ve birtakım şeyleri bırakma, merhametin yaygınlaşması ve sonuçta yeryüzünün cennet gibi olabilmesi için bir fırsat. Sanki bu üç aylar Müslümanlar için bir eğitim kampı. Bu şekilde değerlendirdiğimiz zaman üç aylar, bizde istenilen faydayı oluşturacaktır." ifadelerine yer verdi.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER