Son Dakika

Türkiye'nin Oscar ödülü 7. koğuştaki mucize oldu

Türkiye2nin Oscar ödülü "7. koğuştaki mucize" oldu 7. Koğuştaki mucize Oscar adayı oldu

GÜNDEM 10.11.2020, 16:55 12.11.2020, 11:54 athena
Türkiye'nin Oscar ödülü 7. koğuştaki mucize oldu

Türkiye2nin En İyi Uluslararası Film Oscar adayı 7. Koğuştaki Mucize filmi oldu. Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in yaptığı 7. Koğuştaki Mucize'nin senaryosunu Özge Efendioğlu ve Kubilay Tat yapmaktadır. Başrollerinde Aras Bulut İynemli ve Nisa Sofia Aksongur'un yer aldığı 7. Koğuştaki Mucize Türkiye'de büyük başarı elde etmişti. 2019 senesinde sinemada yayınlanan Türk dram yapımı film oldukça dikkat çekmişti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile sinema alanında meslek örgütü temsilcilerinden oluşan 16 kişilik seçici kurulun değerlendirdiği filmi 93. Akademi Ödülleri En İyi Uluslararası Film Dalı'nda Türkiye adayı olarak belirledi. Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin’in yaptığı “7. Koğuştaki Mucize” filmi Kurul tarafından Türkiye’nin En İyi Uluslararası Film Oscar adayı olarak belirledi.

7. KOĞUŞTAKİ MUCİZE KONUSU NEDİR?

Kızının ölümü bir kaza olan 80 darbesi sonrası güçlü bir albay intikamını almak için engelli olan Memo'yu hapse attırır. Memo hakkında verilen ceza ve kızından ayrı kalmasının büyük bir trajedi ile anlatıldığı filmde hem 80 darbesi sonrası askeri güce, hem bir baba kızın verdiği brilikte kalma mücadelesini konu alır. 

Başrollerinde  Aras Bulut İynemli, Nisa Sofiya Aksongur'un oyuncu kadorsunda ise Celile Toyon, İlker Aksum, Mesut Akusta, Deniz Baysal, Yurdaer Okur gibi isimler yer almaktadır.

Yorumlar (0)