Son Dakika Ramazan Ayı Yasakları Neler Ramazan'da Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Son Dakika Ramazan Ayı Yasakları Neler Ramazan'da Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? Sokağa çıkma yasağı olacak mı? Okullar kapanacak mı?

Son Dakika Ramazan Ayı Yasakları Neler Ramazan'da Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı?

Son Dakika Ramazan Ayı Yasakları Neler Ramazan'da Sokağa Çıkma Yasağı Var Mı? Sokağa çıkma yasağı olacak mı? Okullar kapanacak mı? Ramazan ayında tam kapanma iddiası ve sokağa çıkma yasağı detayları vatandaşlar tarafından oldukça merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde ramazan ayı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ahmet Hakan'ın sorularına cevap verdi.

Vatandaşların fazlasıyla merak ettiği sorular cevap buldu. Ramazan ayı yasakları neler, 21 günlük tam kapanma var mı? Ramazan'da sokağa çıkma yasağı var mı? Fahrettin Koca açıklaması..

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Ramazanı fırsata çevirmemiz gerekiyor. Ramazanda hareketliliği azaltmamız lazım. Bugüne kadar yaşadığımız piklerde bir noktadan sonra durduğunu biliyoruz. Bu da aynı şekilde olacak. Ama bu nereye kadar çıkabilir? Onun için bir şey demem zor. Fakat önümüzdeki ramazan ayıyla birlikte hareketlilik azalırsa pik noktasından aşağı doğru inişi bekliyoruz. 81 ilde ramazan ayı boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle hizmet verebilecek." ifadelerine yer verdi.

Üstelik teravih namazının camilerde değil evde kılınmasının daha uygun olduğu Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tarafından açıklanmıştı.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER