Öne Çıkanlar demet akalın

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Başvurusu Ne Zaman? Uzman Erbaş Alımı..

Sahil Güvenlik Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı Başvurusu Ne Zaman? Uzman Erbaş Alımı.. Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alım başvuruları neler? Uzman Erbaş alımı başvuru şartları sorgula.. Uzman erbaş alımı başvuru kılavuzu ise Komutanlığın sayfasından yayımlanmıştır. Uzman erbaş alımı başvuruları hakkında merak edilenler.. 

İçişleri Bakanlığı Sahil Güvenlik Komutanlığı resmi adresinden yayımlanan duyuruya göre telsizci, şoför, kurbağa adam, topçu kategorilerinde tam 100 personel alımı yapacak. Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı nasıl yapılır? Uzman Erbaş Alımı başvuruları.. 

2020 UZMAN ERBAŞ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise mezunu olmak, Alım yapılacak branş için belirlenen yeterliliğe sahip olmak, En az 164 cm. boyunda olmak, Sağlık durumunun uzman erbaşlığa elverişli olduğunu, sevk edilecekleri tam teşekküllü hastanelerden alacağı raporla kanıtlamak, ayrıca branş özelliklerine göre gereken koşulları karşılamak, Askerlik görevini yükümlü erbaş/er veya sözleşmeli erbaş/er olarak yapmış veya yapıyor olmak, askerlik hizmetini yapmakta iken “Askerliği Elverişli Değildir” olarak terhis edilmemiş olmak, 2020 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 27 yaşını bitirmemiş olmak ile beraber;

Askerlik hizmetini yapmakta iken başvuranlar için, askerlik hizmetini yaptığı birlik tarafından Uzman Erbaş Yönetmeliğine istinaden hazırlanan ve örneği sayfa-15’de yer alan “UZMAN ERBAŞ OLACAKLAR İÇİN NİTELİK BELGESİ”ni olumlu olarak almak, Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olmak, Türk Silahlı Kuvvetlerinin manevi şahsiyetine gölge düşürmemiş askerliğinin şeref ve haysiyeti ile bağdaşmayacak eylemlerde bulunmamış, tutum ve davranışları ile yasa dışı, siyasi, yıkıcı ve bölücü ideolojik görüşleri benimsememiş olmak, Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak, Verilen ceza ertelense, seçenek yaptırımlara çevrilse, hükmün açıklanmasının geri bırakılması karar verilse veya affa uğrasa dahi, Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlar ile basit ve nitelikli zimmet, irtikap, iftira, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, yalan yere tanıklık gibi suçlarının olmaması gibi koşullar söz konusudur. 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.