PTT Musluğun Ağzını Açtı 55 Bin Personel Alımı İçin İşte Aranan Şartlar

Kamumanset.com - Talep cevabında ise; “Boş kalan pozisyonların doldurulmasını teminen 2019 yılında yeni bir personel ilanına çıkılması planlanmaktadır” açıklamasına yer verildi. 2019’un sonuna da son 2 ay kalmıştır.

PTT Musluğun Ağzını Açtı 55 Bin Personel Alımı İçin İşte Aranan Şartlar

Kamumanset.com - Talep cevabında ise; “Boş kalan pozisyonların doldurulmasını teminen 2019 yılında yeni bir personel ilanına çıkılması planlanmaktadır” açıklamasına yer verildi. 2019’un sonuna da son 2 ay kalmıştır.

Recep
Recep
27 Kasım 2019 Çarşamba 15:12
PTT Musluğun Ağzını Açtı 55 Bin Personel Alımı İçin İşte Aranan Şartlar

Kamumanset.com - 1/8 PTT'ye personel alımı 55 bin eleman alınacak İşte şartlar

Talep cevabında ise; “Boş kalan pozisyonların doldurulmasını teminen 2019 yılında yeni bir personel ilanına çıkılması planlanmaktadır” açıklamasına yer verildi. 2019’un sonuna da son 2 ay kalmıştır.

Bu noktada PTT’nin 2019 bitmeden bu ilanı yayınlaması muhtemel olup ilerleyen haftalarda bir ilan yayınlanması ya da yeni bir açıklama yapılması beklenmektedir.

PTT PERSONEL ALIMI GENEL ŞARTLARI NELER?

    

2/8 PTT'ye personel alımı 55 bin eleman alınacak İşte şartlar

PTT bünyesindeki personel eksikliği dolayısıyla 55 bin KPPS’siz personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Gözler yayınlanacak PTT personel alımı ilana çevrildi. 2019 PTT personel alımı ne zaman, şartları nedir? diye araştıranlar için yanıtı haberimizde sizlerle..PTT Posthane KPSS’siz personel alacak PTT, bünyesine katacağı yeni personeller alacağını duyurdu. PTT’nin personel ihtiyacını karşılamak için yapacağı alımlarda hangi şartlar var?

  

3/8 PTT'ye personel alımı 55 bin eleman alınacak İşte şartlar

1) Türk vatandaşı olmak.

2) Erkeklerde en az orta okul mezunu, bayanlarda ise en az lise mezunu olmak.

3) Erkekler 22-32, Bayanlar 18-27 yaşları arasında olmak

4) Erkekler için askerliğini yapmış olmak.

5) Erkekler en az 1.73 cm. , bayanlar en az 1.64 cm. boyunda olmak.

6) İnsan ilişkileri, hitap tarzı, konuşma diksiyonu düzgün olmak ve prezantabl olmak.

4/8 PTT'ye personel alımı 55 bin eleman alınacak İşte şartlar

Kimler müracaat edebilir? Verilecek olan fiyatlar ne kadar olacak?

Merak edilen bu sualleri sizler için derledik. İşte PTT’nin personel alımı yapacağı müracaat koşulları..

PTT 55 BİN PERSONEL ALIM İLANI NE ZAMAN YAYINLANACAK? PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklama sonrasında PTT yazılı olarak da konu ile ilgili yazılı bilgilendirme yaparak şu açıklamayı yaptı

    

5/8 PTT'ye personel alımı 55 bin eleman alınacak İşte şartlar

 “2018/1 5000 personel alımında ilişkin yapılan sınav sonucunda şirket bünyesinden müracaat eden taşeron firma elemanlarının müracaat ettikleri unvanlar da yazılı sınavın zor olması nedeniyle kazanamadıkları dolayısıyla alım yapılacak unvanların boş kaldığı anlaşılmaktadır.

Bu itibarla; PTT AŞ bünyesinde personel eksikliğinden kaynaklanan sorun ve problemlerin çözülmesi bakımından 2018/1 alım sonucunda 5000 personel alımından eksik kalan ve doldurulamayan unvanların tamamlanmasını teminen en kısa sürede alım yapılmasını talep ediyoruz’ denildi.

6/8 PTT'ye personel alımı 55 bin eleman alınacak İşte şartlar

11) 5188 Sayılı Kanun gereği silahlı özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak.

12) Tercihen Para ve Değerli Eşya Taşımacılığı konusunda tecrübeli olmak

7/8 PTT'ye personel alımı 55 bin eleman alınacak İşte şartlar

8) madde ka-çakçılığı suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak.

9) Kamu haklarından yasaklı olmamak.

10) Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak.

8/8 PTT'ye personel alımı 55 bin eleman alınacak İşte şartlar

7) Ta-ksirli su-çlar hariç olmak üzere, ağır hapis veya altı aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsa bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, emniyeti suiistimal, sahtecilik, hileli iflas veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, devlet sırlarını açığa vurma, laf atma, sarkıntılık, ırza tasallut, ırza geçme, kız, kadın veya çocuk kaçırma ve alıkoyma, fuhşa teşvik, fuhuş için aracılık, uyşturucu madde kullanmamalı

Son Güncelleme: 02.12.2019 22:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.