Pınar Gültekin Davasında Yeni Gelişme Yaşandı Türkiye'yi Ayağa Kaldıran Cinayette Son Gelişme

Pınar Gültekin Davasında Yeni Gelişme Yaşandı Türkiye'yi Ayağa Kaldıran Cinayette Son Gelişme Pınar Gültekin Cinayetinde Son dakika gelişmesi

Pınar Gültekin Davasında Yeni Gelişme Yaşandı Türkiye'yi Ayağa Kaldıran Cinayette Son Gelişme

Pınar Gültekin Davasında Yeni Gelişme Yaşandı Türkiye'yi Ayağa Kaldıran Cinayette Son Gelişme Pınar Gültekin Cinayetinde Son dakika gelişmesi. Muğla'da işlenen Pınar Gültekin cinayetinde ilk duruşma mahkeme tarafından talep edildi. Raporda, sanık Cemal Metin Avcı için, "Akıl hastalığı bulunmamaktadır, ceza sorumluluğu tamdır" ifadeleri yer aldı.  Muğla 3. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılacak ikinci duruşmaya sanık Cemal Metin Avcı'da katılacak. Avcı tutuklu barındığı56 cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi vasıtasıyla katılım gösterecek.

Duruşma saat 13:30'da başlayacak. Pınar Gültekin'in yakınları Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı, Muğla Barosu temsilcileri, kadın hakları derneklerinin üyeleri ve taraflarının avukatları katılımıyla olması bekleniyor. Sanık Cemal Metin Avcı'nın panik atak teşhisi ve Gültekin'in kesin ölüm nedenin saptanması için adli tıp kurumundan gönderilen raporların da duruşmada değerlendirileceği de tahmin ediliyor.

NE OLMUŞTU?

Muğla'nın Ula ilçesinde 16 temmuz günü kaybolan ve Cemal Metin Avcı tarafından öldürüldükten sonra 21 Temmuz'da Menteşe ilçesinde kırsal Yerkesik mahallesinde ormanlık alanda cesedi bulunan Pınar Gültekin cinayeti Türkiye'yi ayağa kaldırmıştı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi Bilimler Fakültesi'nde eğitim görmekte olan Pınar Gültekin 16 Temmuz günü kardeşi Sibel Gültekin'le telefonla görüştükten sonra tek başına yaşadığı Ula ilçesinin Akyaka Mahallesi'ndeki evinden Menteşe ilçesindeki AVM'ye gitmek üzere çıktı.Kendisinden bir daha haber alınamaması sonrası kız kardeşi Sibel Gültekin ile annesi Şefika Gültekin, Muğla'ya gelerek Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı'na kayıp ihbarında bulundu ve sosyal medyadan yardım isteyerek kızlarının bulunmasını istediler. Fakat Pınar Gültekin'in cesedi günler sonra bulundu.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER