Okullar Kapanıyor Mu Hangi İllerde Eğitim Yüz Yüze Olacak?

Okullar Kapanıyor Mu Hangi İllerde Eğitim Yüz Yüze Olacak? 2021 Okullar kapanıyor mu? Son dakika haberine göre hangi illerde okullar yüz yüze olacak?

Okullar Kapanıyor Mu Hangi İllerde Eğitim Yüz Yüze Olacak?

Okullar Kapanıyor Mu Hangi İllerde Eğitim Yüz Yüze Olacak? 2021 Okullar kapanıyor mu? Son dakika haberine göre hangi illerde okullar yüz yüze olacak? Kademeli olarak normalleşme sürecinin başlatılması ile birlikte dört gruba ayrılan illerin bir kısmında okullar kısmen açılmıştı. Bununla beraber okulların açılmadığı illerde, 'okullar ne zaman açılacak?' sorusu gündemde en çok araştırılan sorulardan biri oldu. Peki eğitimin sürdüğü illerde okullar kapanacak mı, yüz yüze eğitime ara verilecek mi? 

Kabine toplantısı ile yeni kararlar merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakan Ziya Selçuk, aksi bir durum olmadığı takdirde öğrencilerin okullarda 2 Temmuz'a kadar kalabileceği söylenmişti. Aynı zamanda açıklanan risk haritalarında kentlerin durumuna göre alınan kararlar ve kısıtlamalar da yeniden gözden geçirilme kararı alındı. Okulların kapanmasına yönelik bir karar henüz alınmış değil.

Son kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Mart Kabine toplantısı sonrası, '''Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme kararı aldık.'' açıklamasında bulundu.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER