MEB'den Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Okullar Ne Zaman Açıklanacak

Kamumanset.com - MEB'den Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Okullar Ne Açıklanacak? Meb'den son dakika açıklaması geldi. Son dakika haberi MEB açıklamasında bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları özel okullardaki takviye kursları ile özel öğretim kurslarındaki yüz yüze eğitim açıklaması dikkat çekti.

MEB'den Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Okullar Ne Zaman Açıklanacak

Kamumanset.com - MEB'den Yüz Yüze Eğitim Açıklaması Okullar Ne Açıklanacak? Meb'den son dakika açıklaması geldi. Son dakika haberi MEB açıklamasında bulundu. Bakanlıktan yapılan açıklamada resmi okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları özel okullardaki takviye kursları ile özel öğretim kurslarındaki yüz yüze eğitim açıklaması dikkat çekti. MEB yaptığı açıklamada "8 ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan destekleme ve yetiştirme kurslarında yüz yüze eğitim 22 Ocak'ta başlatılacak" açıklamasında bulunuldu.

Son dakika haberine göre MEB'den yapılan açıklamada 8. ve 12. sınıf öğrencileri ve mezunlar için isteğe bağlı açılan kurslar hakkında açıklamada bulundu. "Kurslarda, öğrencilerin ve kursiyerlerin dersliklerdeki oturma planı fiziki mesafeyi koruyacak şekilde düzenlenecek, bir sınıfta bulunması gereken en fazla öğrenci sayısı da bu fiziki mesafe dikkate alınarak belirlenecek. Resmi okullardaki kurslara devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanlar, salgınla ilgili tedbirlerin alınması kaydıyla valiliklerce belirlenecek okul pansiyonlarında kalabilecek. Özel okulların takviye kursları ile özel öğretim kurslarına devam etmek isteyen öğrencilerden barınma ihtiyacı olanlar ise özel barınma hizmeti veren yurt ve pansiyonlarda kalabilecek. Kurslarda, yeni tip koronovirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili verilen mücadele doğrultusunda maske, fiziki mesafe ve temizlik kuralları başta olmak üzere diğer kurallara titizlikle uyulacak." ifadelerine yer verildi.

Ayrıca MEB'den yapılan açıklamada "Toplumu, aileleri ve çocukları araştırma temelli izleme yapıyoruz. Sahada yüzlerce araştırma yapıldı ve bunu da yayınladık. Bu araştırmalar bize gösteriyor ki bizim okulları bugün kapatmamız bugünün problemi değil, gelecek yılların da problemi haline geliyor. Türkiye, OECD ve Avrupa Birliği ülkeleri içerisinde okullarını en fazla süre kapalı tutan ülkeler arasında başlarda geliyor. Biz bunu daha kontrollü olabilmek, riski daha iyi yönetebilmek için yaptık ve bugün de bunun doğru bir karar olduğunu görüyoruz. Ancak 15 Şubat'tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var. Bunu da ilgili tüm kuruluşlarla ve ortamlarda paylaşıyoruz, paylaşacağız." açıklamalarına yer verdi. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2021, 15:18

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER