İzmir'de Deprem Oldu Çanakkale Elezığ ve İzmir'de Deprem Oldu AFAD Açıkladı

Kamumanset.com - İzmir'de Deprem Oldu Çanakkale Erzincan ve İzmir'de Deprem Oldu AFAD Açıkladı Son dakika İzmir'de kaç şiddetinde deprem oldu?

İzmir'de Deprem Oldu Çanakkale Elezığ ve İzmir'de Deprem Oldu AFAD Açıkladı

Kamumanset.com - İzmir'de Deprem Oldu Çanakkale Erzincan ve İzmir'de Deprem Oldu AFAD Açıkladı Son dakika İzmir'de kaç şiddetinde deprem oldu? Gelen son dakika haberine göre İzmir'in Çeşme ilçesinde deprem oldu. İzmir'de AFAD ve Kandilli İzmir'deki depreme ilişkin AFAD ve Kandilli'den açıklamalar geldi.

AFAD2dan yapılan açıklamada saat 11:00'da gerçekleşen deprem Çeşme açıklarında meydana geldi. 3,6 büyüklüğündeki deprem korku yarattı. Depremin derinliği ise7.03 km olarak açıklandı. Kandilli Rasathanesi ise deprem büyüklüğünü 3.8 olarak açıkladı. Depremin derinliğini ise 10.8 km olarak açıkladı.

Türkiye'nin diğer şehirlerinde de depremler meydana geldi. Elazığ'da merkezde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin derinliği 17.14 km olarak açıklandı. Kandilli depremin büyüklüğünü 3.9 olarak açıkladı ve merkez üssünün Kavallı olduğunu açıkladı. Elazığ Valisi ise deprem hakkında açıklamada bulundu. "Saat 12.24' te, Elazığ Merkezli olarak, 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiştir. An itibariyle bir olumsuzluk bulunmamaktadır. Hemşehrilerimize geçmiş olsun ! Allah ülkemizi ve milletimizi korusun..." ifadelerine yer verdi.

Prof. Jeolog Dr. Naci Görür ise depremin ardından "Arkadaşlar, Elazığ-Sivrice/Kavallı'da küçük bir deprem oldu (3,7). Bu bölgede yakın bir geçmişte Kavaktepe ve Kalaba yörelerinde de küçük depremler olmuştu. Bütün bunlar Ocak 2020 büyük depreminin sonuçları (artçıları), endişe yok, geçmiş olsun, sevgiler" ifadelerine yer verdi. 

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2021, 18:43

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER