İstanbul'da Toplu Taşıma Yasağı Kısıtlamasında Değişiklik Yaş Sınırı Değişiklik

İstanbul'da Toplu Taşıma Yasağı Kısıtlamasında Değişiklik Yaş Sınırı Değişiklik İstanbul'da 20 yaş altı yasak 12 yaşa çekildi

İstanbul'da Toplu Taşıma Yasağı Kısıtlamasında Değişiklik Yaş Sınırı Değişiklik

İstanbul'da Toplu Taşıma Yasağı Kısıtlamasında Değişiklik Yaş Sınırı Değişiklik İstanbul'da 20 yaş altı yasak 12 yaşa çekildi.  İstanbul'da koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kişilerin toplu taşıma kullanma kısıtlamasında değişiklik yaşandı. Son dakika haberine göre yapılan düzenleme ile 20 yaş altı için toplu taşıma yasağı 12 yaş altına çekildi.

Koronavirüs önlemleri sebebi ile 20 yaş altı ve 65 yaş üstüne ait olan toplu taşıma kısıtlaması kuralı esnetildi. İstanbul Valiliği'nin kararı ile 15 Ocak'tan itibaren 65 yaş üstü ve 20 yaş altı tüm vatandaşların toplu taşıma kullanımına yasak getirilmişti. Bu kısıtlamada bazı değişiklikler yaşandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Valilik arasında yapılan görüşmeler sonucu yasak 12 yaş altına indirildi. Kural 8. ve 12. sınıf öğrencileri ile sporcu gençler için esnetildiği açıklandı. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tedbirleri kapsamında Metropol İstanbul'da toplu taşıma kısıtlamaları devam etmekte. Bu yasağa bir güncelleme geldi.

İstanbul'da yeni toplu taşıma kısıtlaması 65 yaş üstü vatandaşlar ve 12 yaş altı çocukları kapsıyor. Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu kısıtlamanın ne kadar devam edeceği ise henüz bilinmiyor. 

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER