Hasan Ali Toptaş Taciz İddiası Ortalığı Karıştırdı Ödülleri Geri Alındı

Hasan Ali Toptaş Taciz İddiası Ortalığı Karıştırdı Ödülleri Geri Alındı Birçok Kadını taciz ettiği konuşulan Hasan Ali Toptaş herkesten özür diledi

Hasan Ali Toptaş Taciz İddiası Ortalığı Karıştırdı Ödülleri Geri Alındı

Hasan Ali Toptaş Taciz İddiası Ortalığı Karıştırdı Ödülleri Geri Alındı Birçok Kadını taciz ettiği konuşulan Hasan Ali Toptaş herkesten özür diledi. Yazar Hasan Ali Toptaş herkesten özür diledi. Bir kadının sosyal medya hesabından yazar Hasan Ali Toptaş tarafından taciz edildiğini söylemesi üzerine birçok kadın peş peşe paylaşımlar yaparak aynı kişi tarafından taciz edildiklerini söyledi. Hakkındaki iddiaları kabul eden Hasan Ali Toptaş ise mağdur ettiği kadınlar için özür mesajı paylaştı. Bu mesaj ortalığı daha fazla karıştırdı. Leyla isimli bir sosyal medya kullanıcısı Twitter üzerinden yazar Hasan Ali Toptaş tarafından tacize uğradığı iddia edildi. Hasan Ali Toptaş bu iddia karşısında özür mesajı yayınlaması ortalığı için ortalığı karıştırdı.

Birçok kadının da aynı tarzda mesajlar atması üzerine Hasan Ali Topbaş bir özür mesajı yayınladı. Leyla isimli kadının , "Bu adamın ifşalanmasını heyecanla bekleyen kaç kişiyiz? Ben ve pek çok arkadaşımın kendisi ile nahoş anıları var üniversite yıllarına ait. Şu anki bilinç ve cesarete sahip olsam kesinlikle ifşa ederdim. Klasik orta yaş üstü cis erkek edebiyatçı. Gerçekten büyük bir hayal kırıklığıdır kendisi" açıklamalarına yer verdi. Daha sonra Pelin isimli başka bir kadın ise  "Benim de kendisiyle çok korkunç bir anım var. O zaman evliydim, eşime bile anlatamadım. Yıllar sonra güçlükle anneme anlatabildim. Sonraları bazı yazar arkadaşlarıma yine zorlanarak anlattım. Bir hafta sonra kendisiyle yan yana fotoğraf paylaşan oldu. Leyla asla yalnız değilsiniz. Yıllar geçti ama yazarken şimdi bile gözyaşlarımı tutamıyorum. Hiç kolay değil dile getirebilmek. Ama dur dememiz lazım. O itibarını arkasına alıp bunu yapıyorsa o itibarı yerle bir etmemiz lazım. Dayanışma sağaltıyor, her birinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Yalnız değiliz" açıklamalarına yer verdi.

Başka bir taciz mağduru ise  "Hasan Ali Toptaş hakkında yazılanlara baktıkça lise çağında bir okuruyken gönderdiği taciz mesajlarını hatırlatıyorum. Durumu bir arkadaşıma anlatabilmiştim. Şimdi görüyorum ki çok daha fazlası varmış" ifadelerine yer verdi. Hasan Ali Toptaş ise "İnsan eril failliğin ne olduğunu anlayana kadar karşı tarafta ne büyük yaralar açtığını bilmeden, fark etmeden, düşünmeden hatalar yapabiliyor. Failliğin ne olduğunu bugün kadınlardan öğreniyoruz. Bilmeden, farkında olmadan yaptığım davranışlar nedeniyle kırdığım, üzdüğüm, yaraladığım bütün insanlardan samimiyetle özür diliyorum." ifadelerine yer verdi.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER