Eylül Ayı Geldi Çattı Havalar Bir Türlü düzelmek Bilmiyor

Kamumanset.com - Tüm Türkiye meteoroloji den gelecek güzel bir haber beklerken maalesef meteoroloji den hiç de iç açısı bir haber gelmedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Eylül Ayı Geldi Çattı Havalar Bir Türlü düzelmek Bilmiyor

Kamumanset.com - Ağustos ayının ortalarına geldik ama havalar hala oldukça soğuk, evlerde ne soba kalktı nede kombi södü. Türkiye olarak donuyoruz metorolojiden gelen uyarılar ise yüreğimize su serpmeyen cinsten.

Tüm Türkiye meteoroloji den gelecek güzel bir haber beklerken maalesef meteoroloji den hiç de iç açısı bir haber gelmedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, yurdun genelinin parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu haber bir çok ile korku yaşatırken, yüzleri astırdı herkese. Hava sıcaklığının kuzey, iç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı belirtildi. Rüzgarın ise genellikle batı ve güneybatı, Güneydoğu kesimlerinde, doğu ve kuzeydoğu yönlerinden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yer yerlerde yağış anında kuvvetli olarak eseceği tahmini veriliyor. Geçtiğimiz ay Van ve Erzurum gibi iklimi sert illerimizde kar yağışı görülmüştü. Meteoroloji, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Tunceli ve Bingöl'ün yağışlı havanın etkisine girdiğini, yer yer yağmur yağışlarının olacağı bu illerde karla karışık yağmur, ardından da kar yağışı beklendiğini duyurdu.  Yağışların bölgemiz genelinde hafif ,yer yer orta kuvvette olması beklendiği belirtildi. Hava sıcaklıklarının Pazar ve Pazartesi günleri mevsim normallerinin altında seyretmesi beklendiğini de duyuran merkez, Pazartesi günü Sabah saatlerinde hava sıcaklıklarının 0 ile -4 derece de seyredecek olması nedeniyle zirai don riski bulunduğunu bildirerek vatandaşları uyardı.

Bu yıl yazın geç geleceği inanışı tüm hakimiyetini sürdürürken yalancı papatyaların açılmış olduğu görülüyor. 4 ay boyunca kemiklerimize kadar donduk artık ısınmak istiyoruz. Ama Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgilerle bu soğukların son dem soğukları olduğu ve hava artışını 10 derece birden artacağı güzel gelen haberler arasında. Nisan ayının sonlarına doğru, ilikleriz ısınacak gibi duruyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 20:51

Efsane

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER