Erzurum'da Gizemli Yol: Kontak Kapalı Yokuş Yukarı Çıkılıyor

Kamumanset.com - Erzurum'da Gizemli Yol: Kontak Kapalı Yokuş Yukarı Çıkılıyor Erzurum'da Gizemli Yol nerede? Erzurum'un Palandöken Dağları'ndaki Abdurrahman Gazi Türbesi'ne çıkan yolda yer alan 200 metrelik gizemli yola girenler şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. "Dünyada yer çekiminin olmadığı iddia edilen 8 şaşırtıcı yer" arasında olduğu iddia edilen yolun başında kontağı kapatılan otomobiller, yokuş yukarı çıkıyor.

Erzurum'da Gizemli Yol: Kontak Kapalı Yokuş Yukarı Çıkılıyor

Kamumanset.com - Erzurum'da Gizemli Yol: Kontak Kapalı Yokuş Yukarı Çıkılıyor Erzurum'da Gizemli Yol nerede? Erzurum'un Palandöken Dağları'ndaki Abdurrahman Gazi Türbesi'ne çıkan yolda yer alan 200 metrelik gizemli yola girenler şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. "Dünyada yer çekiminin olmadığı iddia edilen 8 şaşırtıcı yer" arasında olduğu iddia edilen yolun başında kontağı kapatılan otomobiller, yokuş yukarı çıkıyor. Türkiye'nin dört bir tarafından Erzurum'a gelip, deneme yapan insanlar yolun gizemine karşı şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.

Erzurum'un Palandöken ilçesinde Abdurrahman Gazi Türbesi'ne gidilirken kara yolunun sol tarafında bulunan ve gizemli olarak ünlenen yol Türkiye geneli insanlardan ilgi görüyor. Yolda kotağı kapatılan otomobiller 200 metrelik yolu yokuş yukarı çıkmaktadır. Büyükşehir Belediyesi'nin 'gizemli yol' başlangıcına astığı tabelada '1- Aracı durdurunuz, 2- Vitesi boşa alınız, 3- Frenden ayağınızı çekiniz, 4- Denemeye başlayabilirsiniz' yazısı bulunmakta.

Erzurum'da turist de çeken bu yolun gizemi çözülebilmiş değil. Arkadaşları ile beraber Gaziantep'ten gelen Mehmet Çelik de burayı çok ilginç bulduklarını dile getirdi, "Gerçekten bir mucize. Arkadaşlarım söylemişti ama inanmamıştım. Aracımızın kontağını kapatıp, vitesi boşa alınca bayağı bir rampa olan yere hem de hızla gitmeye başlıyor. Şaşırtıcı bir durum" ifadelerine yer verdi. ABD'deki Nevada Üniversitesi'nin Makine Mühendisliği Bölümü Enerji Sahası öğretim üyesi Prof. Dr. Yunus Çengel, 2008 yılında, su terazisi ile yaptığı deneyden sonra "Manyetik bir alan ya da keramet söz konusu değil. Bu tamamen göz yanılması. Yokuş yukarı gibi gözüküyor ama rampa aşağı bir yol" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2021, 14:42

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER