Emekli için çifte zam 2021 Ocak zammı ile Bir Nebzede Olsa Emeklinin Yüzü Gülecek

Kamumanset.com - Emekli için çifte zam 2021 Emekli Zammı Enflasyon Oranları İle Ne KAdar Oldu Milyonlarca emekli için zam günü yaklaştı. Emekliler heyecanla ocak zammı için bekliyor. Ocak'ta memur emeklileri için yüzde 4 zam ile birlikte enflasyon farkı da göründü. Ekonomistler, Temmuz- Ekim enflasyonuyla oluşan yüzde 0.31'lik farkın, yüzde 1.82'yi bulmasını bekliyor. Peki bu oranlarla birlikte güncel memur maaşı ne kadar olacak?

Emekli için çifte zam 2021 Ocak zammı ile Bir Nebzede Olsa Emeklinin Yüzü Gülecek

Kamumanset.com - Milyonlarca emekli için zam günü yaklaştı. Emekliler heyecanla ocak zammı için bekliyor. Ocak'ta memur emeklileri için yüzde 4 zam ile birlikte enflasyon farkı da göründü. Ekonomistler, Temmuz- Ekim enflasyonuyla oluşan yüzde 0.31'lik farkın, yüzde 1.82'yi bulmasını bekliyor. Peki bu oranlarla birlikte güncel memur maaşı ne kadar olacak? Ocak zammı ile en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Güncel emekli maaşları nasıl değişecek? İşte 2020 Ocak ayı zamlı memur maaşları!

Türkiye’de bulunan milyonlarca emekli, temmuz ayında yapılan emekli zammının kaç para olacağını merak ediyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, yılda iki defa enflasyon oranına göre maaşlarına zam alıyor. Temmuz ayında emeklilere verilecek zam oranı, TUİK’in yarın yapacağı açıklama ile belli olacak. İşte emekli maaşı zamları hakkında son gelişmeler…

Emekli zam oranı ne zaman belli olacak? SGK ve Bağ-Kur Temmuz emekli zammı kaç para olacak?

Türkiye'de bulunan yaklaşık 8 milyon emeklinin gözü bu haberde. Emekli vatandaşlar, bu ay zamlı olarak maaş alacak. Yılda iki kez zamlı maaş alan emekliler, açıklanan enflasyon oranı ile birlikte zamlı maaşlarını alacak. Peki, emekli maaş zammı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

TEMMUZ EMEKLİ MAAŞI ZAMMI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yüzde 11,84 olarak açıklanan enflasyon oranları, emekli maaşlarına ocak ayında yüzde 6,49 zam olarak yansımıştı. Emeli vatandaşlar, bu zamlarını ocak ayında almıştı. Temmuz emekli maaş zammı ise, yarın TUİK'in saat 10.00'da yapacağı enflasyon açıklaması ile birlikte belli olacak.

TEMMUZ AYI EMEKLİ MAAŞ ZAM ORANI KAÇ OLACAK?

TUİK'in ilk 5 ay için açıkladığı enflasyon oranına göre emeklilere yüzde 4.57 oranında zam yapılaması gerekiyor. Eğer, TUİK'in yarın açıklayacağı enflasyon oranı bu oranın üstünde olursa emekli maaş zam oranı da yükselecek.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2021, 01:07

Recep

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kommand
Kommand - 1 yıl Önce

Ne 1200 TL olsa ne olur şaka gibi bu ülkede en düşük emekli aylığı asgari ücret olmalı milleti 1500 TL den emekli ediyorlar sen sürün çalışmaya devam et diyorlar bu haksızlığa son verilmeli bari insanlar o yaştan sonra biraz olsun rahat yaşasınlar .

Ibrahim
Ibrahim - 1 yıl Önce

Zamanında çay simit hesabı yapan Cumhurbaşkanımız şimdiden çay simit parası yapılan zamlar ile yok olup gitti. Yakında türkiyede emekliler açlıktan ya ölecek yada çalıp ceza evine girecek. Artık emekliye işveren de yok.

Levent Kiziltan
Levent Kiziltan - 1 yıl Önce

Siz insanları kendiniz gibi zeka ozurlumu zannediyorsunuz?

Yusuf
Yusuf - 1 yıl Önce

Harika birşey .gelsin birikim

Sedat karabulut
Sedat karabulut - 10 ay Önce

Bizler ancak mezarda rahat ederiz gibi almış olduyum maaş sşk 1500 tele bazdur bozdur harca

Mustafa kuranlıoğlı
Mustafa kuranlıoğlı - 1 yıl Önce

Hepsi yalan,,,,,,,,5.8 piyasa %0 hangisi büyük.bitiş ve tükeniş emeklinin halı

Rumi Ortanca
Rumi Ortanca - 1 yıl Önce

Bu memleket de enflasyon en az %50,millet inim inim inliyor, ama bizi yönetenler bizleri koyun yerine koyuyorlar.Yazıklar olsun.

Kara murat
Kara murat - 1 yıl Önce

En düşük emekli maaşı derken gerçekten en düşük emekli maaşını gösterin ibreyi ona göre yapın fakire ekmek yoksa zenginede huzur yok bu de


SIRADAKİ HABER