Emekli için çifte zam 2021 Emekli Zammı Enflasyon Oranları İle Ne KAdar Oldu

Kamumanset.com - Emekli için çifte zam 2021 Emekli Zammı Enflasyon Oranları İle Ne KAdar Oldu Milyonlarca emekli için zam günü yaklaştı. Emekliler heyecanla ocak zammı için bekliyor. Ocak'ta memur emeklileri için yüzde 4 zam ile birlikte enflasyon farkı da göründü. Ekonomistler, Temmuz- Ekim enflasyonuyla oluşan yüzde 0.31'lik farkın, yüzde 1.82'yi bulmasını bekliyor. Peki bu oranlarla birlikte güncel memur maaşı ne kadar olacak?

Emekli için çifte zam 2021 Emekli Zammı Enflasyon Oranları İle Ne KAdar Oldu

Kamumanset.com - Milyonlarca emekli için zam günü yaklaştı. Emekliler heyecanla ocak zammı için bekliyor. Ocak'ta memur emeklileri için yüzde 4 zam ile birlikte enflasyon farkı da göründü. Ekonomistler, Temmuz- Ekim enflasyonuyla oluşan yüzde 0.31'lik farkın, yüzde 1.82'yi bulmasını bekliyor. Peki bu oranlarla birlikte güncel memur maaşı ne kadar olacak? Ocak zammı ile en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Güncel emekli maaşları nasıl değişecek? İşte 2020 Ocak ayı zamlı memur maaşları!

Türkiye’de bulunan milyonlarca emekli, temmuz ayında yapılan emekli zammının kaç para olacağını merak ediyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri, yılda iki defa enflasyon oranına göre maaşlarına zam alıyor. Temmuz ayında emeklilere verilecek zam oranı, TUİK’in yarın yapacağı açıklama ile belli olacak. İşte emekli maaşı zamları hakkında son gelişmeler…

Emekli zam oranı ne zaman belli olacak? SGK ve Bağ-Kur Temmuz emekli zammı kaç para olacak?

Türkiye'de bulunan yaklaşık 8 milyon emeklinin gözü bu haberde. Emekli vatandaşlar, bu ay zamlı olarak maaş alacak. Yılda iki kez zamlı maaş alan emekliler, açıklanan enflasyon oranı ile birlikte zamlı maaşlarını alacak. Peki, emekli maaş zammı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

TEMMUZ EMEKLİ MAAŞI ZAMMI

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yüzde 11,84 olarak açıklanan enflasyon oranları, emekli maaşlarına ocak ayında yüzde 6,49 zam olarak yansımıştı. Emeli vatandaşlar, bu zamlarını ocak ayında almıştı. Temmuz emekli maaş zammı ise, yarın TUİK'in saat 10.00'da yapacağı enflasyon açıklaması ile birlikte belli olacak.

TEMMUZ AYI EMEKLİ MAAŞ ZAM ORANI KAÇ OLACAK?

TUİK'in ilk 5 ay için açıkladığı enflasyon oranına göre emeklilere yüzde 4.57 oranında zam yapılaması gerekiyor. Eğer, TUİK'in yarın açıklayacağı enflasyon oranı bu oranın üstünde olursa emekli maaş zam oranı da yükselecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 01:30

Recep

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf
Yusuf - 1 yıl Önce

Harika birşey .gelsin birikim

Levent Kiziltan
Levent Kiziltan - 1 yıl Önce

Siz insanları kendiniz gibi zeka ozurlumu zannediyorsunuz?

Ibrahim
Ibrahim - 1 yıl Önce

Zamanında çay simit hesabı yapan Cumhurbaşkanımız şimdiden çay simit parası yapılan zamlar ile yok olup gitti. Yakında türkiyede emekliler açlıktan ya ölecek yada çalıp ceza evine girecek. Artık emekliye işveren de yok.

Kommand
Kommand - 1 yıl Önce

Ne 1200 TL olsa ne olur şaka gibi bu ülkede en düşük emekli aylığı asgari ücret olmalı milleti 1500 TL den emekli ediyorlar sen sürün çalışmaya devam et diyorlar bu haksızlığa son verilmeli bari insanlar o yaştan sonra biraz olsun rahat yaşasınlar .

Mustafa kuranlıoğlı
Mustafa kuranlıoğlı - 1 yıl Önce

Dalga mı geçiyorsunuz.atıp be

emekli mi ölü mü
emekli mi ölü mü - 1 yıl Önce

bu maaslar nedir ya adamlar 4 bin 5 bin maas alırken emekli olunca 2500 TL mi alacak ayıp ya bide en az 1262 demiş öl deseniz daha iyi

Erkan Okur
Erkan Okur - 1 yıl Önce

EMEKLILER ARASINDA UÇURUM FARK biri 1000LİRA DİĞERİ İSE 6000LİRA OLAN BU FARK UÇURUM LÜTFEN DÜZELTİNİZ BU BİR ADALET SİZLİK

Uğur
Uğur - 1 yıl Önce

Zamlar yolda, alım gücü düşecek demek ki


SIRADAKİ HABER