Emekli Bayram İkramiyesi 2021 Ne Kadar Erdoğan İkramiye Zammını Açıkladı

Emekli Bayram İkramiyesi 2021 Ne Kadar Erdoğan İkramiye Zammını Açıkladı Son dakika Başkan Erdoğan emekli ikramiyelerine olası zam oranlarını açıkladı

Emekli Bayram İkramiyesi 2021 Ne Kadar Erdoğan İkramiye Zammını Açıkladı

Emekli Bayram İkramiyesi 2021 Ne Kadar Erdoğan İkramiye Zammını Açıkladı Son dakika Başkan Erdoğan emekli ikramiyelerine olası zam oranlarını açıkladı. Emekli bayram ikramiyelerinin ne zaman verileceği merak edilirken 2021 ramazan ayına sayılı günler kala belli oldu. Peki emekliye bayram ikramiyeleri ne kadar oldu? Başkan Erdoğan açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Yaklaşık 3 yıl önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş, bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasında gerçekleştireceğiz" sözleri gündemde yer aldı.

6 aylık enflasyon oranına göre belirlenecek zamlarda ikramiye bin liradan bin seksen üç liraya çıkacak. Kurban Bayramı zammı ise Ocak-Temmuz 2021 arası enflasyon farkına bakılarak ödeneceği söylendi.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER