Cumhurbaşkanlığı'ndan WhatsApp Açıklaması Geldi WhatsApp Sözleşmesi

Cumhurbaşkanlığı'ndan WhatsApp Açıklaması Geldi WhatsApp Sözleşmesi Cumhurbaşkanlığı WhatsApp değişen sözleşmesi hakkında konuştu

Cumhurbaşkanlığı'ndan WhatsApp Açıklaması Geldi WhatsApp Sözleşmesi

Cumhurbaşkanlığı'ndan WhatsApp Açıklaması Geldi WhatsApp Sözleşmesi  Cumhurbaşkanlığı WhatsApp değişen sözleşmesi hakkında konuştu. WhatsApp'ın kullanıcılarına yönelik zorunlu güncelleme kararına göre açıklamada bulunan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç yerli uygulamaları kullanma çağrısında bulunarak “BİP ve Dedi gibi milli ürünlerimizde var. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın belirttiği gibi dijital faşizme hep birlikte karşı duralım!" ifadelerine yer verdi.

WhatsApp'ın kullanıcılara getirdiği zorunlu güncelleme haberi sosyal medyada tepki çekti. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, güncellenen koşullarını ve gizlilik ilkesini 8 Şubat’a kadar kabul etmeyen kullanıcıların dünya geneli kullanılan WhatsApp'ı kullanamayacağı konusundaki güncelleme hareketi için bir açıklamada bulundu. Koç, milli haberleşme uygulamalarını önerdi. Ali Koç "Veri mahremiyeti açısından AB ve diğer ülkeler ayrımı kabul edilemez! Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi’nde de belirttiğimiz gibi yabancı menşeli uygulamalar veri güvenliğine yönelik önemli riskler içeriyor. Bu sebeple dijital verimizi yerli ve milli yazılımlarla korumalı, kendi ihtiyaçlarımıza göre geliştirmeliyiz. Unutmayalım yerli milli çözümler sayesinde Türkiye’nin verisi Türkiye’de kalır. Yabancı menşeli muadillerinden çok daha fazlası, BİP ve Dedi gibi milli ürünlerimizde var. Tüm vatandaşlarımızı yerli ve milli uygulamaları kullanmaya davet ediyoruz.? Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın belirttiği gibi dijital faşizme hep birlikte karşı duralım!" ifadelerine yer verdi.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER