Son Dakika

Bakan Pekdemirli Buse'yi ziyaret etti! "Siz köpekleri yolların" diyen Buse'ye anlamlı ziyaret

Bakan Pekdemirli Buse'yi ziyaret etti! "Siz köpekleri yolların" diyen Buse'ye anlamlı ziyaret Nakan Pekdemirli'den Buse ziyareti

GÜNDEM 31.10.2020, 22:34 athena
Bakan Pekdemirli Buse'yi ziyaret etti! "Siz köpekleri yolların" diyen Buse'ye anlamlı ziyaret

Son dkaika haberine göre Bakan Pekdemirli enkaz altındayken konuştuğu Buse Hasyılmaz'ı ziyaret etti. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pekdemirli enkaz altındayken telefon görüşmesi gerçekleştirdiği Buse Hasyılmaz'ı ziyaret etti. Bakan Pekdemirli  "Sen 'birinci kattayım' deyince nasıl çıkartacağız bu kızı dedim ama çok şükür ki çıkartabildik." ifadelerine yer verdi. Son dkaika haberine göre Bakan Pekdemirli depremzede Buse Hasyılmaz'ı ziyaret etti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, depremde yaralanan ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi görenleri ziyaret ettiler.

Ardından Bakan Pekdemirli "Özel Tınaztepe'de kalan Buse Hasyılmaz'ı ziyaret etti. Depremde enkaz altından "Siz köpek yollayın, ben kedi sesi çıkarayım beni bulsunlar" sözleri ile hafızalara kazınan Buse Hasyılmaz'ı ziyaret eden Bakan Pekdemirli "Hatta o haldeyken bile espri yapıp 'Ben kedi sesi yapayım, siz de içeriye köpek gönderin beni bulsun.' dedi. Hakikaten hayata bu kadar tutunan hastamızı ziyaret edip ihtiyacı olup olmadığını görmek istedik. Diğer hastalarımızı da ziyaret ettik. Hatta Cumhurbaşkanımıza ulaşmaya çalıştık ama uçakta olduğu için Buse ile görüştüremedim. Onunla görüştürmek istiyorum. Şu anda yaşamış olduğu travmanın üstüne bir travması daha var. Annesini kaybettiğinin haberini yeni almıştı görüştüğümüzde, maalesef ağlıyor. Büyük acılar içerisinde ama kendisini toparlayacaktır. İnşallah ben de programımı ayarlayıp inşallah nikah şahitleri olmaya gayret göstereceğim." açıklamalarına yer verdi.

İzmir depremi kurtarma çalışmaları devam ederken 6.9 şiddetindeki depremin etkileri hala sürüyor. Arama kurtarma çalışmalarının hala devam ettiği İzmir'de ekipler zaman ile yarışıyor. 

Yorumlar (0)