Aşı Çocuklarda Askıya Alındı Felç Ediyor İddiası Ortalığı Yaktı

Aşı Çocuklarda Askıya Alındı Felç Ediyor İddiası Ortalığı Yaktı Son dakika haberine göre İngiltere'de Oxford-Astra Zeneca aşısının çocuklar üzerinde denenmesinin durudulduğu bildirildi Bu kararın ardından yer yerinden oynadı

Aşı Çocuklarda Askıya Alındı Felç Ediyor İddiası Ortalığı Yaktı

Aşı Çocuklarda Askıya Alındı Felç Ediyor İddiası Ortalığı Yaktı Son dakika haberine göre İngiltere'de Oxford-Astra Zeneca aşısının çocuklar üzerinde denenmesinin durudulduğu bildirildi Bu kararın ardından yer yerinden oynadı. Gelen son dakika haberine göre İngiltere'de Oxford-AstraZeneca aşısının çocuklar üzerinde denenmesinin askıya alındığının açıklanması üzerine ortalık karıştı. Avrupa ilaç düzenleme kurumundan bir yetkili aşıyla felç arasında doğrudan bir bağlantı olduğunu iddia etmesi üzerinde kıyamet koptu. Avrupada aynı aşıdan satın alan Fransa'da ise panik nedeniyle binlerce aşı iade edilmeye başlandı. Ayrıca ülkenin Annecy kentinde AstraZeneca'nın aşısını olduktan 11 gün sonra hayatını kaybeden 63 yaşındaki Joal Crochet'in ailesi suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Koronavirüs dünyayayı kasıp kavururken ilk aşılardan olan Offord-AstraZeneca tarafından geliştirilen koronavirüs aşısı olan 7 kişinin kan pıhtısı sebebi ile ölümünün ardından kritik açıklama gecikmedi. İngiltere ülkesinde Oxford-AstraZeneca aşısının çocuklar üzerinde denenmesinin durdurulduğu açıklandı. Kararın tedbir amacıyla alındığını söyleyen uzmanlar aşıların kaç çocuğa kaç doz verildiğinin de belli olmadığını dile getirdi.

Daha önce aşı olmuş birçok insan ölümcül bir beyin pıhtısı geliştirdikten sonra aşının 30 yaşın altındaki insanlar için uygun ve güvenli olup olmadığına karar vermeye hazırlandığını ve yakında açıklamada bulunacaklarını belirttiler.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER