Antalya Kumluca dolu ve fırtına paniği! 1 Ölü!

Antalya Kumluca dolu ve fırtına paniği! 1 Ölü! Kumluca fırtına hayatını kaybeden sayısı kaç? Kumluca fırtına devam edecek mi?

GÜNDEM 19.10.2020, 19:36 athena
Antalya Kumluca dolu ve fırtına paniği! 1 Ölü!

Kamumanset.com Akdeniz Bölgesi Antalya Kumluca ilçesini dolu ve fırtına vurdu.Öğre saatlerinde etkili olan şiddetli yağış ve fırtına hayatı durdurma oktasına getirdi. Otobüs bekleyen bir vatandaşımız durağın üzerine devrilmesi sonucuyla yaşamını yitirdi. Demir profilin altında kalan Gülseren Çiçek hayatını kaybetti. Antalya Kumluca öğle saatlerinde şiddetli dolu ve fırtına meydana geldi.  Fırtına sebebi ile birçok ağaç devrildi. Yeni Cami minaresi yıkıldı. Bazı evlerin çatıları uçtu. Yağış esnasında Kumluca Finik kara yolu otobüs durağında bekleyen Gülseren Çiçek fırtınanan etkisi ile yıkılan durağın altında kalarak yaşamını yitirdi.

Otobüs durağının üstüne devrilmesi sonucu 28 yaşındaki Gülseren Çiçek hastaneye kaldırıldı. Kumluca Devlet Hastanesine kaldırılan Gülseren Çiçek kurtarılamadı. Antalya Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe  "Bir anda çok ciddi bir şekilde rüzgarla fırtına ile birlikte çok ağır bir şekilde dolu ile seralarımız zarar gördü. Doludan dolayı zarar gördü. Domateslerimiz yerle bir oldu. Camilerin minaresini uçurdu, çatıları uçurdu. Büyük, dev ağaçları söktü aldı. 10 dakikada bitti her şey" ifadelerine yer verdi.

Yağışa yakalanan bir vatandaş ise  "Hava karardı. Arabayı zor park ettim. Kuvvetli geldi. Kapalı havaydı. Fırtına, yağmur dolu hepsi bir anda geldi. Beni 15 metre yuvarladı. 15 metre sürükledi. Bir yerim kalmadı. Ondan sonra patladı gitti, hiçbir şey kalmadı. Burası 20 dönüm. Bir tane demiri kalmadı"  açıklamalarına yer verdi. Fırtınada tarım alanların da zarar gördüğü belirtilirken Sahilkent Mahallesi'nde ağaç devrilirken, toptancı halinde de sebze kasaları yollara savruldu. 

Kaynak Kamu Manset

Yorumlar (0)