2020 yılı Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak Koronavirüs Nedenilye 9 gün resmi tatil olur mu - Kamumanset.com

Kurban Bayramı yaklaşıyor. Vatandaşlar 9 gün resmi tatilin olup olmayacağını merak ediyor. Peki bayram tatili kaç gün olacak?

2020 yılı Kurban Bayramı Tatili Kaç Gün Olacak Koronavirüs Nedenilye 9 gün resmi tatil olur mu - Kamumanset.com

Kurban Bayramı yaklaşırken vatandaşlar tatilin kaç gün olacağını merak etmeye başladı. Tatil planları hazırlıkları başladı. Diyanet işleri tarafından yayınlanan takvim ile bayram tatili ne zaman soruları cevap buldu.

2020 Kurban Bayramı ne zaman? 

Kurban Bayramı için Diyanet İşleri'nin açıklaması bekleniyordu. Bir süredir merak edilen bayram ne zaman sorularına Diyanet işleri cevap verdi. Peki bayram ne zaman?

30 Temmuz 2020 Perşembe günü arife günü, 31 temmuz, 1 ağustos, 2 ağustos, 3 ağustos bayram. Peki Bayram tatili kaç gün olacak?

Her sene kurban bayramı arfiesinde yarım gün ve bayram boyunca tatil yapılmaktadır. Bu tarihler bayramın hafta başına denk gelmesi nedeniyle hafta sonu tatilleri ile birleşitirilerek 9 gün tatil yapılması sağlanıyordu.

Diyanet İşleri'nin açıklamasına göre 30 Temmuz perşeme günü öğleden sonra olmak üzere 31 temmuz, 1 ağustos, 2 ağustos ve 3 ağustos tarihleri arasında resmi tatil olacaktır.

Turizm ve ekonomiyi canlandıran bu tatil vatandaşlara 9 gün tatil yapma fırsatı sunuyordu. Peki bu yıl 9 gün tatil olacak mı?

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması henüz kesinleşmemiştir. Kurban Bayramı'na yaklaştığımızda devlet bunun ilgili açıklama yapacaktır. 

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2020, 18:02

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER