1000 Tl başvuru sonuçları ne olacak? Yardım Başvurusu incelemesinde son durum!

Kamumanset.com - E-devlet üzerinden pandemi için başvurulan 1000 tl devlet yardımı sonuçları belli mi? 1000 tl devlet yardımı almak isteyen vatandaşlar başvurularına devam

1000 Tl başvuru sonuçları ne olacak? Yardım Başvurusu incelemesinde son durum!

Kamumanset.com - E-devlet üzerinden yapılan başvurularda 3.faz başvuruları halen sürüyor. Devlet yardımı olarak verilecek 1000 tl için başvuru yapan vatandaşların sayısı 800 bini geçti. Aile Çlaışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklama yaptı.

Selçuk'un açıklamasında yer alan açıklamada dönemsel muhtaçlık sınıfında olan vatandaşlarımızın tespiti yapılarak ödemelerin öncelikli olarak onlara verileceği söylendi.

Dünyayı kasıp kavuran korona virüs etkilerinin ekonomik etkileri sürmeye devam ediyor. Pandemi ile savaşta önemli tedbirler alan Türkiye yeni tip korona virüs ile savaşmaya devam ediyor. Devlet virüsün etkileriyle savaşan kalka yardım ediyor.

800 binin üzeri yapılan başvurularda, korona virüsün halka yansıyacak ekonomik etkilerini azaltmak isteyen devlet 1000 er liralık yardım sağlamaya çalışıyor. Başvuruların hepsine dönüş yapılacağını söyleyen Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 3.faza memurlar, kamu işçileri ve emekliler başvuramayacak açıklamasını yapmıştı. 

Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk,  Faz 1 ve 2’den yararlanan ve İŞKUR işsizlik maaşı, kısa çalışma ödeneğinden yararlananlar faz 3’ten yararlanamayacaklar açıklamasında bulunmuştu. Başvuruların 1003 vakfın ekranına düştüğünü açıklayan Bakan Selçuk, vakıflar değerlendirip gerekli dönüşleri sağlayacaklar şeklinde belirtti.

Edevlet üzerinden yapılan başvurularda vatandaşlardan istenilen belgeler vardı.Başvuru yapan kişinin tc kimlik numarası, isim soyisim, hanede yaşayan diğer kişilere özgü bilgiler, fatura tutarları ve hane geliri gibi bilgiler dolduruluyordu.

Acil ihtiyaç sahiplerine öncelik tanıyan Devlet, mağduriyetleri önlemek istiyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2020, 19:49

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER