Gülse Birsel'den Şaşırtan Avrupa Yakası İtirafı Ünlü komedyen Gülse Birsel, Avrupa Yakası'nın neden bittiğini açıkladı

Gülse Birsel'den Şaşırtan Avrupa Yakası İtirafı Ünlü komedyen Gülse Birsel, Avrupa Yakası'nın neden bittiğini açıkladı. Ekranların en sevilen dizilerinden olan Avrupa Yakası"nın neden bittiğini Candaş Tolga Işık'ın programında açıklayan ünlü oyuncu şaşırttı. Ünlü oyuncu "Altıncı sezonda 190'ncı bölümde bitme kararı aldı. Ben dedim ki; 'Artık Burhan Altıntop'a, Aslı'ya şuna buna yazabileceğim bir hikâye kalmamıştı. Her hafta konu yazarak tükettim. Birinci oluyorduk her hafta kanal ne diyeceğini şaşırdı bitirme kararına. Israr ettiler ama yapmak istediğimiz başka işler vardı. Bu yüzden bitti." ifadelerine yer verdi.

Kardeşlerim Leyla Öldü Mü Nazlı Çetin Diziden Ayrılıyor Mu? Kardeşlerim Leyla Öldü Mü Nazlı Çetin Diziden Ayrılıyor Mu?

Dizinin yapımcılığını Sinan Çetin'in ve senaristliğini Gülse Birsel'in üstlendiği sevilen komedi dizisi 2004-2009 yılları arasında atv'de yayımlanıştı. Sitcom türündeki dizi olan Avrupa Yakası, biteli 13 yıl oldu. Dizide "Aslı" karakterine hayat veren ünlü komedyen Gülse Birsel, efsane yapımla ilgili yıllar sonra söyledikleri ile şaşırttı.

Candaş Tolga Işık'ın bir dönemin en çok sevilen durum komedisi dizisi olan Avrupa Yakası hakkında sorduğu veren Gülse Birsel, "Avrupa Yakası'nı aslında biz kendi isteğimizle bitirdik. Reytingle alakalı bir durum yoktu. Altıncı sezonda 190'ncı bölümde bitirdik. Ben dedim 'Artık Burhan Altıntop'a, Aslı'ya veya diğer oyunculara yazabileceğim bir hikâye kalmadı. Engin de ve ben de çok yorulmuştuk. Birinci oluyorduk sürekli. Kanal bitirme kararına ne diyeceğini şaşırdı. Israr ettiler devam etmemiz ama bizim yapmak istediğimiz başka işler vardı. Hatta Avrupa Yakası sonsuza kadar sürebilirdi ama 190 bölümü ile şerefiyle bitti desek daha doğru olur. Belki devam etseydik eski hevesimiz kalmayacaktı bu izleyenlere yansıyacaktı." ifadelerine yer verdi.

Avrupa Yakası dizisinin oyuncu kadrosunda Gazenfer Özcan, Hümeyra, Gülse Birsel, Ata Demirer, Engin Günaydın, Tolga Çevik, Şenay Gürler, Yıldırım Öcek, Bülent Polat, Evrim Akın, Vural Çelik, Hasibe Eren, Müşfik Kenter, Levent Üzümcü gibi isimler yer aldı. Dizi 6 sezon sürdü ve 190. bölümü ile atv ekranlarına veda etti. Dizinin başrolünü ve senaristliğini de Gülse Birsel üstleniyordu.