Google'den Yeni Özellik Açıklaması Alay Ettiği Özellikleri Yakında Kullanıma Sokacak. Google Mesajlardan yeni özellikler..

Toki Kura Tarihleri İstanbul Belli Oldu Mu Toki İzmir, Ankara Kura Tarihleri Toki Kura Tarihleri İstanbul Belli Oldu Mu Toki İzmir, Ankara Kura Tarihleri

Google Mesajlar, alay etmeye devam ettiği tüm bu harika özellikleri resmi olarak kullanıma sunuyor. Google Mesajlar'ın 'Konuşma Kategorileri' özelliğini özellikle Amerika Birleşik Devletleri'nde daha fazla kullanıcıya sunmaya başladığını tartışmamızın üzerinden yalnızca birkaç hafta geçti . Önceden, diğer özelliklerle birlikte Hindistan'a özeldi ve bu yeni ve heyecan verici araçların çıkış takvimini devasa bir gizem havası sardı. Mesaj tepkilerinin, OTP kodlarının silinmesini otomatikleştirme yeteneğinin yanı sıra çoğu kullanıcı için görünmesi de zaman alıyordu.

Ancak bu sabah Google, resmi blogunda bu özelliklerin çoğunun "önümüzdeki haftalarda" gerçekten ve gerçekten tüm kullanıcılara sunulacağını paylaştı. Bu doğru, bekleyiş sonunda (neredeyse) bitti! Yakında görmeyi bekleyebileceğiniz ilk özellik, iPhone arkadaşlarınızdan gönderilen mesajları basılı tutarak görecekleri tepki emojisi ekleme yeteneğidir. İngilizce'ye ayarlanmış bir cihazı olan herkes (yakında ek diller gelecek) artık yeşil baloncuk ve mavi baloncuk arkadaşları arasındaki engeli kaldırabilecek.

Ardından, Google Mesajlar aracılığıyla gönderilen fotoğraf ve videolardan Google Fotoğraflar sorumlu olacak . Bu, kalitelerinin cihazlar ve işletim sistemleri arasında korunmasını sağlar. Hiç şüphesiz bir iPhone'u olan (en azından benim evimde) diğer önemli arkadaşınıza Pixel'inizden veya başka bir Android telefonunuzdan bir video gönderdiniz mi? Sana söylememe izin ver, her şey dışarı çıkarken bulanık. Sadece bu değil, videonun her tarafında kalın, siyah bir kenarlık var. Bu sorun artık, Mesajlar içinde otomatik bir işlem olarak Google Fotoğraflar ile doğrudan bağlantı ve gönderme yoluyla çözülecek. Hem Android hem de iOS kullanıcıları Google Fotoğraflar'a değer veriyor ve kullanıyor; bu nedenle, donanımı ne olursa olsun herkese daha iyi bir deneyim sunmak için artık ortak paydadan yararlanılıyor.

Mesajlar gelen kutunuz, yukarıda bahsettiğimiz uzun zamandır beklenen 'Konuşma Kategorileri' özelliğiyle ( dürtmelerle birlikte ) artık çok daha düzenli olacak. Geçen yıl bunu epeyce ele aldım ve sonunda geliyor (bu sefer gerçekten)! Gelen kutunuzun en üstünde, tüm mesajlar için bir "Tümü" akıllı çipi ve ardından "Kişisel" ve "İş" için filtre çipleri göreceksiniz. Kişileriniz "Kişisel"de olacak, Tek Kullanımlık Şifre kodları (OTP'ler) ve havayolları, Uber, Door Dash ve daha fazlasından gelen diğer iş mesajları bu "İş" sekmesini dolduracak.

Resmi duyuru düştüğünde tam da bunu yazmak üzereydim - eğer kişinizin doğum günüyse, Mesajlar bir "Doğum Günün Kutlu Olsun!" görüntüleyecektir. Onlarla konuşmanızın en üstünde banner. Oradan, Gboard'un 2.000'den fazla yeni emoji çıkartmasından oluşan yeni Emoji Kitchen kataloğunu kullanarak onlara tatlı bir mesaj göndermek için bu hatırlatıcıyı kullanabilirsiniz.

İster Verizon kısa süre önce yerel SMS ve RCS uygulaması olarak kullanmaya başladığı için Google Mesajlar'da yeni olun , ister yıllardır kullanıyorsanız, bu eklemelerin memnuniyetle karşılanacağını ve Google'ın uygulamasını yapacağınızı kabul edeceğinizi düşünüyorum. eskisinden bile daha modern. Mesajlar her zaman oldukça faydacı olmuştur ve diğer birçok mesajlaşma uygulamasında zaten mevcut olan yenilikçi özelliklerin başkalarıyla iletişim kurmanın en popüler yolu haline geldiğini görmek canlandırıcıdır