Google Haritalar, daha fazla trafik bilgisi ve yeni iPhone özellikleri ekler. Google Haritalar hala en iyi harita hizmetidir ve Google sürekli olarak yeni özellikler ekliyor.

2022 Porsche 718 Cayman GT4 RS | İngiltere İnceleme 2022 Porsche 718 Cayman GT4 RS | İngiltere İnceleme

Google Haritalar, daha fazla trafik bilgisi ve yeni iPhone özellikleri ekler. Google Haritalar hala en iyi harita hizmetidir ve Google sürekli olarak yeni özellikler ekliyor. Bugün şirket, haritaların mobil cihazlarda görüntülenme biçiminde birkaç değişikliğin yanı sıra yalnızca Apple cihazlarının daha yeni iOS işlevlerinden yararlanmasına yönelik bir dizi yeni özelliği duyurdu.

Google Haritalar, sizi yıllardır ücretli yollar hakkında uyarabiliyor ve hatta gezileri planlarken veya adım adım navigasyonu kullanırken ücretli rotalardan kaçınma seçeneği bile var. Ancak Google, geçen yıl test edilen rotanın tamamı için tahmini geçiş ücretlerini görüntüleyerek şimdi bir adım daha ileri gidiyor . Veriler, haftanın mevcut gününe ve otoyol geçişine ulaşmanız beklenen saate dayalı olarak “yerel otoyol geçiş makamlarından” gelir. Google, işlevselliğin bu ayın sonunda "ABD, Hindistan, Japonya ve Endonezya'da yaklaşık 2000 paralı yol için" kullanılabileceğini söyledi.

Google, 2019 ve 2020 boyunca kullanıma sunulan hız sınırı göstergesini temel alarak navigasyon için sokak verilerini de iyileştiriyor. Trafik ışıkları ve dur işaretleri artık bazı yollarda, "bina ana hatları ve ilgi alanları gibi gelişmiş ayrıntılar" ile birlikte görülebiliyor. Google, belirli yolların şekli ve genişliği hakkında veri bile ekliyor. Yeni göstergeler önümüzdeki haftalarda Android, iOS, Android Auto ve Apple CarPlay'de kullanıma sunulacak.

Son olarak Google, daha yeni iOS özelliklerinden yararlanmak için iPhone'daki Haritalar'ı güncelliyor. Varış saatini, bir sonraki kalkış saatini ve (araba kullanıyorsanız) önerilen rotaları görüntüleyen, Git Sekmenize sabitlenmiş gezilere erişmek için yeni bir ana ekran widget'ı var. Yeni widget, trafik ve arama widget'ları gibi geçen yıl eklenen diğerlerine katılıyor. Aynı zamanda Wear OS akıllı saatlerinde olduğu gibi Apple Watch'unuzdan yol tariflerini görebilir ve navigasyonları başlatabilirsiniz. Google ayrıca Siri, Spotlight ve Shortcuts için daha fazla entegrasyon ekliyor; örneğin "Hey Siri, Google Haritalar'da ara" diyebileceksiniz.