Gelinim Mutfakta yarışma programı ekranlarda hız kesmeden yayın hayatına devam ediyor. Sevilen yarışma programını bu hafta yeni bir isim olan Turgay Başyayla sunuyor. İşte detaylar ve gelişmeler kamumanset.com haberimizde sizlerle..

Gelinim Mutfakta Yeni Sunucusu Turgay Başyayla Kimdir?

Başarılı sunucu Turgay Başyayla 1977 yılında Zonguldak ilinde dünyaya gelmiştir. Aslen Çankırılı olan başarılı sunucu Turgay Başyayla, ilköğretim ve ortaokul eğitimlerini Çankırı ilinde tamamlamıştır. Sonrasında ise üniversite eğitimi için İstanbul' a gelen başarılı sunucu Doğu Akdeniz Üniversitesinde Uluslar Arası İlişkiler Bölümünü başarılı bir şekilde tamamlamıştır. 

turgay başyayla kaç yaşında nereli

Kariyer hayatına müzik ile başlayan başarılı oyuncu Turgay Başyayla, 2000 yılında ilk albümünü çıkartmıştır. Sonrasında birçok konserde yerini almıştır. Turgay Başyayla asıl Nazlıcan isimli albümü ile herkes tarafından tanınmıştır. 

2005 yılında Mart ayında Mesut Uçakan' ın yönetmen koltuğunda oturduğu TRT ekranlarında isminden oldukça söz ettiren ve ünlü bir yapım olan Otel İstanbul projesinde başrol olarak oynamıştır. Aynı sene içerisinde temmuz ayında ise Anne ya da Leyla isimli sinema filmleri ile devam etmiştir. 2006 senesinde dönem filmi olan Belek Gazi filmi ile ekranlarda yerini korumaya devam etmiştir. Filmde Belek Gazi' yi canlandırmıştır. Sonrasında da oyunculuk eğitimleri ve dersleri almıştır. 

2008 senesinde Kral TV müzik ödüllerinde yılın en iyi Türk Halk Müziği snatçısı ödülünü almıştır. Sonrasında ise 2009 yılında Televizyonculuk kariyerine başlamıştır. TRT int de Sıla Türküleri isimli program ile ekranlardaki kariyerine adım atmıştır. 

Başarılı sunucu şimdilerde ise Gelinim Mutfakta yarışma programında bu haftaki sunucu olarak yerini almaktadır. 

Başarılı sunucu Turgay Başyayla, Burcu Başyayla ile evlidir bu evliliğinden 3 tane çocuğu bulunmaktadır. İsimleri, Ali Azem, Ömer Adin ve Mustafa Eren isimli 3 tane oğlu bulunmaktadır. 

Gelinim Mutfakta Yeni Sunucusu Turgay Başyayl' nın Albümleri

Nazlıcan

Ben Patlarsam Eğer

Öz

Yediveren

Saçlarını Taramışsın 

Sisteki Sesler

Yedi

gibi başarılı albümleri çıkarmıştır. 

Gelinim Mutfakta yarışma programı hafta içi her gün saat 13:00 de Kanal D ekranlarında yerini almaya devam ediyor. Gelinim Mutfakta yarışması gelişmeleri için takipte kalınız.