Gelinim Mutfakta Yeni Sunucu Kim Safiye Soyman Kaç Yaşında? Safiye Soyman nereli, evli mi? Hayatı hakkında merak edilenler..

Kamumanset.com - Gelinim Mutfakta Yeni Sunucu Kim Safiye Soyman Kaç Yaşında? Safiye Soyman nereli, evli mi? Hayatı hakkında merak edilenler.. Kanal D ekranlarının sevilen yarışma programı Gelinim Mutfakta yeni sunucusu Safiye Soyman izleyicilerin dikkatini çekti. Safiye Soyman hayatı hakkında merak edilenler..

Daha önce sunuculuğunu Fatih Ürek, Onur Büyüktopçu, Seda Sayan ve Demet Akalın'ın üstlendiği programda Demet Akalın'ın ayrılması ardından sunuculuğu Safiye Soyman üstlendi. İzleyicilerin merak ettiği Safiye Soyman kimdir, kaç yaşında? Sanatçı ve şovmen Safiye Soyman hayatı hakkında merak edilenler... Demet Akalın'ın ardından sunuculuğa başlayan Safiye Soyman kimdir, nereli? Safiye Soyman biyografisi

gel22

SAFİYE SOYMAN KİMDİR?

3 Mart 1961 tarihinde Bolu'da dünyaya geldi. Babası bir hafız olan Safiye Soyman, 13 yaşında görücü usulüyle evlenmiştir.  24 yaşındaki Ziya Akaröz'le on beş yıl evli kaldıktan sonra eşinin eziyetleri sonunda ayrılmak istedi. Safiye Soyman'ın evliliğin ilk üç senesi güzel geçtikten sonra eşinin kumar tutkusu sebebi ile hayatları yaşanmaz hale gelmişti. Eşinden güzlü ortaokul sınavlarına hazırlandı. Daktilo kurslarına giden Safiye Soyman lise sınavlarına da hazırlandı.

Ardından Özer Altın'dan müzik dersleri alarak radyo sınavlarına girmiş ve başarılı olmuştur. 6 sene Ankara Devlet Klasik Müziği Korosu’nda çalıştı. Başarılı oyuncu Safiye Soyman, bir gün gazinocular kralının dikkatini çekti. Daha sonra gazinocular kralı olarak bilinen Fahrettin Aslan’dan teklif almıştır. Birçok farklı yerde rol aldı. 

gel3

Yasak Elma Dizi Kadrosuna Katılan Yeni Oyuncular Yasak Elma Dizi Kadrosuna Katılan Yeni Oyuncular

1974 yılında Ziya Akaröz ile yapmış bu evlilikten Ümran Erler adında bir kızı dünyaya geldi. Nerede Kalmıştık, Bir Yorum Da Benden, İşte Benim Dünyam, İkinci Bahar, Sen Gittin Mi Ben Ölürüm, Sevenler Gece Ağlar, Hesabım Var, Bahse Girerim, Söz Veriyorum, Hani Gittin Ya, Alaturka Şarkılar adlı albümlerini çıkardı. 

Merhem, İlle de Sen, İkimiz bir Fidanız, Ya Ben Anlatamadum, Erik Dalı, Özüme Döndüm Ben, Harmadan Gel adlı single'ları çıkarmıştır. Ayrıca Sabahlara Şenlik, Hep Seni Aradım, Pişir Yedir Kazan, Dünya Güzelim, Safiye ve Faik Trende gibi isimlerle yer aldı. 60 yaşındaki Safiye Soyman ve hayat arkadaşı Faik Öztürk birçok programa katılmıştır.