Gelinim Mutfakta yarışma programı yeni sezonda 13 ekim tarihli yayını ile ekranlarda yerini aldı. Bu yayında bir değişiklik yapıldı ve kayınvalideler yarıştı..

Kamumanset.com - Gelinim Mutfakta yarışma programı yeni sezonda 13 ekim tarihli yayını ile ekranlarda yerini aldı. Bu yayında bir değişiklik yapıldı ve kayınvalideler yarıştı..

Yarışan kayınvalidelere puanlama yapan gelin adayları ile bugün değişik bir format uygulandı. Gelinler kayınvalide odasında oturdular ve kayınvalideler ise gelinler yerine yarıştı. Bu haftanın en güzel programlarından biri oldu diyebiliriz. 

Kısmetse Olur Eslem Kimdir Furkan'la Daha Önceden Tanışıyorlar Mı? Kısmetse Olur Eslem Kimdir Furkan'la Daha Önceden Tanışıyorlar Mı?

Gelinim Mutfakta yarışma programında bugün konular yüzüktü. Gelin adayları yüzüklerini tektaşlarını yarıştırdılar. Büşra Nur' un aile yadigarı bir yüzük takması gelin adayları ve kayınvalideler arasında konuşulan en can alıcı nokta haline geldi. 

Sonrasında ise kayınvalide Nuray, Aslıhan' a ben senden hiçbir şey istemiyorum dedi. Sadece bana Demet Akalın' ın elindeki tektaş gibi bana bir pırlanta alman yeterli dedi. Aslıhan ise gülme krizine girdi. 

Bunun üzerine gelinler arasında tektaş pırlanta yarışı devam etti. Aslıhan evlenirken hiçbir şey istemediğini dile getirdi. Fakat eşinin ona alyans, beştaş ve pırlanta aldığını dile getirdi. Filiz kayınvalide ise Allah sağlık versin her şeyden önce dedi. Ben hiçbir şey takınmadım hiç de aramadım sözlerini dile getirdi. 

Kayınvalide Filiz yemek yaparken, Yaren' in yeni gelin iken kayınvalide Filiz' in eve gelmesi sonucunda komşularına yalan söyleyerek Moldovyalı bir yardımcı olarak tanıtmış. Filiz' in yeni evli iken kendilerinde kalmasını istemeyen Yaren, komşuları ile kayınvalidesinin kendisinde kalmasını açıklamamak için Filiz' i hizmetlisi olarak tanıtmış. 

14 Eylül gelinlerin verdikleri puanlar aşağıdaki gibidir,

Demet Akalın' ın Kayınvalidelere verdikleri puan

Filiz - 4 Puan

Nuray - 3 Puan

Beyhan - 5 Puan

Arzu - 1 Puan 

Almışlardır. 

Gelin adaylarının kayınvalidelere verdiği puanlar..

Filiz - 16 Puan

Nuray - 13 Puan

Beyhan - 21 Puan

Arzu - 9 Puan 

13 Ekim günü gün birincisi Beyhan olurken aynı zamanda çeyrek altın kazanan kayınvalide adayı da Beyhan kayınvalide olmuştur. 

Arzu kayınvalide ise toplamda 9 puan ile gün sonuncusu olmuştur. 

Gelinim Mutfakta yarışma programı hafta içi her gün saat 12:15 eski bölüm özeti ile 13:00 de ise yeni bölümü ile Kanal D ekranlarında olacak.