Bugün sizler için doktorumuza gelen sorular olan hamilelik döneminde en çok sorulan soruları sizlere buradan yanıtlamaya çalışacağız. Detaylar Kamumanset.com 'da

Kamumanset.com - Bugün sizler için doktorumuza gelen sorular olan hamilelik döneminde en çok sorulan soruları sizlere buradan yanıtlamaya çalışacağız. Bizlere gerek mail üzerinden gerekse facebook adresimizden ulaşan hamile bayanlar hamilelik süresi boyunca yaşadıkları durumları veya akıllarına takılan soruları bizlere sormaktadırlar. Bizlerde her zaman ki gibi yardımcı olmak amacıyla sorularınızı yayınlıyoruz ve hızlı bir şekilde cevap vermeye çalışıyoruz. Aşağıda bizlere gelen sorular ve bizlerin vermiş olduğu cevaplar yer almaktadır. Detaylar Kamumanset.com 'da

Soru 1: Tahmini doğum tarihi nasıl hesaplanır?

Tahmini doğum tarihi hesaplanırken son adet tarihi baz alınmaktadır. Ve hamilelik 40 hafta sürmektedir. Son adet tarihinize 7 gün ekleyip ve 3 ay geriye gidildiğinde tahmini doğum tarihi ortaya çıkmaktadır. Veya bizlerin sizlere sunmuş olduğu Tahmini Doğum Tarihi Hesaplama sayfasında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Hesaplama yapmak için tıklayınız…

Soru 2: Düşüğün belirtileri nelerdir?

Vajinal kanama sonucunda ve kasıklarda kramp oluşması düşüğün belirtisidir. Vajinal kanamada uzun süren kanamalar düşüğe neden olmaktadır.

Soru 3: Bebeğin kalp atışları ilk kez ne zaman duyulur?

Her hasta için en iyi ilacı ortaya çıkarabilen kanser testi tedaviyi hızlandırır mı? Her hasta için en iyi ilacı ortaya çıkarabilen kanser testi tedaviyi hızlandırır mı?

Bebeğinizin ilk kalp atışlarını net olarak gebeliğinizin 10. – 12. haftalar arasında duymaya başlarsınız.

Soru 4: Hamilelikte hangi laboratuar testleri kesinlikle yapılmalıdır?

Gebelik döneminde idrar testi, kan grubu tayini, kansızlığın tesbiti için kan sayımı, Hepatit B, Rubella ( kızamıkçık ), sifiliz ( Frengi ) toksoplazma, herpes vb. gibi bazı enfeksiyonları araştıran testler yapılması gerekmektedir.

Soru 5: Hamilelikteki bulantılar ne zaman son bulur?

Hamileliğinizin 8. haftasında başlar 16.haftasına kadar devam edebilmektedir. Bazı hamilelerde bu süre bir kaç hafta daha uzayabilir.

Soru 6: Hamilelik döneminde kaç kilo alınması gerekir?

Gebeiğiniz boyunca 8 ila 10 kilo almanız normaldir. Bazı hamileler ise daha fazla alabilmektedir. Örnek vermek gerekirse 15 kiloya kadar alabilirler.