FTSE 100, finansal ve emtia hisseleri yükseldikçe daha da yükseldi. İngiltere mavi çip endeksi, yatırımcıların daha pahalı borçlanma maliyetlerine dair onay almasıyla yeniden yükselişe geçti.

FTSE 100, finansal ve emtia hisseleri yükseldikçe daha da yükseldi. İngiltere mavi çip endeksi, yatırımcıların daha pahalı borçlanma maliyetlerine dair onay almasıyla yeniden yükselişe geçti. FTSE 100 94 puan tırmandı. Ocado, hayal kırıklığı yaratan güncellemeden sonra düşüyor. Petrol şirketleri ham petrol yükseldikçe yükseldi

FTSE 100 , İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE) art arda üçüncü faiz artırımının ardından finansal hisse senetlerinin yükselmesi ve emtia hisselerinin Çin'in teşvik umutlarıyla yükselmesiyle 94 puan veya %1.3 artışla 7.385 puana yükselerek günü yükselişle tamamladı.

IG baş piyasa analisti Chris Beauchamp, "BoE'yi takip eden zayıf sterlin FTSE 100'ü desteklemeye yardımcı olmasına rağmen, yatırımcılar bugün riskli hareketlere geri döndüler," dedi.

Lark Fiyatları 2022 Lark Kaç Lira Oldu? Lark Sigara Güncel Fiyat Listesi Lark Fiyatları 2022 Lark Kaç Lira Oldu? Lark Sigara Güncel Fiyat Listesi

“Bugün piyasalarda daha sakin bir atmosfer hakim, merkez bankası hamleleri ve Ukrayna müzakerelerinde ilerleme umutlarının sönmesi nedeniyle son iki gündeki kazanımları artırma iştahı zayıfladı” dedi.

Cineworld Group PLC'nin (LSE:CINE) hisseleri , tiyatro grubunun bu yıl bastırılmış talep ve daha fazla film seçimi nedeniyle daha iyi bir performans öngörmesine rağmen %4'ten fazla değer kaybetti.  
P&O Ferries, filosundaki yaklaşık 800 işçiden oluşan mürettebatını işten çıkarma ve onların yerine acente personelini getirme planlarını açıklarken, pazarlardan uzakta ve İngiltere'nin bazı limanlarında kaos var.

P&O, mevcut durumunda uygulanabilir bir iş olmadığını söyledi.

Ancak sendikaların mürettebata gemilerini terk etmemelerini tavsiye etmesiyle bir anlaşmazlık var gibi görünüyor.
ABD hisse senetleri, Fed'in Çarşamba günü faiz oranlarını yükseltmesinin ardından, yatırımcılar Ukrayna savaşındaki gelişmeleri yakından takip ederken, zayıf bir açılışın ardından dalgalı büyüyü genişleterek karışık bir başlangıç ​​yaptı.

Dow Jones Sanayi Ortalaması 34.087'de sabit kalırken, S&P 500 %0.2 arttı ve Nasdaq Bileşik %0.1 arttı.

Bloomberg'in bildirdiğine göre, düşüş eğilimi Kremlin'in Perşembe günü Ukrayna ile barış görüşmelerinde ilerleme olduğuna dair raporları reddetmesinin ardından geldi.

Kurumsal cephede, geçen hafta yapılan işsizlik başvuruları, 220.000 olan mutabakatın altında ve önceki hafta 15.000 ile daha düşük olan 214.000'e düştü.

Bölgesel imalat büyümesini değerlendirmek için kilit bir ölçü olan Philly Fed endeksi 16.0'dan 27,4'e sıçradı ve 14.5 olan fikir birliğini neredeyse ikiye katladı.

Pantheon Makroekonomi Baş Ekonomisti Ian Shepherdson, “Empire State endeksindeki keskin düşüşün ardından Philly Fed'deki sıçrama büyük bir sürpriz” dedi. “Manşetteki dört ayın en yüksek seviyesine sıçrama, yeni siparişler, sevkiyatlar, istihdam ve çalışma haftasındaki büyük artışlara yansıyor.”

Kötü haberin, tedarik zinciri baskılarının ölçülerinin kötüleştiğini, tamamlanmayan siparişler ve teslimat sürelerinin arttığını ekledi; ikincisi 16.7 puan sıçrayarak 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. "Bunun Ukrayna'daki savaşa ani bir tepki mi yoksa Çin'in Kovid karşıtı önlemlerinin yenilenen aksaklıkları tetiklediğinin mi yoksa her ikisini birden mi tetiklediğinin bir işareti mi olduğunu henüz bilmiyoruz, ancak bu her iki şekilde de istenmeyen bir gelişme."