Z kuşağı insanları yaptıkları paylaşımlarla sosyal medyanın dilinden düşmüyor. Sizler için derledik.

Sosyal medya hayatımızı şekillendirmeye devam ediyor. Z kuşağının etkisi ile de sosyal medyanın etkilerini daha çok hissetmeye başladık. Z kuşağı olarak adlandırılan bu zamanın gençleri, eskiden yaşamış olan gençlere göre oldukça farklı. Gençler, daha çok rahat, özgür ve araştırmacı.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIMLARI

Fakat maalesef bu gençlerin bu kadar özgürlüğünün olmasının bir e dezavantajı var. Gençler sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlar ile hem gelecek kuşak için kötü örnek oluyor hem de ailelerin tepkilerini alıyorlar. Söz meclisten dışarı tabii bazı gençler durumu o kadar artıyor ki sırf fenomen olabilmek için bile ahlaki değerleri yok sayabiliyorlar. Z kuşağı veya Z jenerasyonu, Y kuşağından sonra gelen bir kuşaktır. Z kuşağı ayrıca alfa kuşağından önce gelen bir kuşaktır.  Z kuşağı 1997 ve 2012 yılları arasında doğan kişilerden oluşuyor.

Z kuşağı insanlarının kişilik özellikleri; bireysel, sorgulayıcı, internet üzerinden sosyalleşen, bilgiye çabuk ulaşması nedeniyle kolay sıkılgan kişilerdir. Araştırmacılar, Z kuşağının 1990'lı yılların sonundan 2010'lu yıllar başlayana kadar doğan kişilerin oluşturduğunu söylemektedir.

İşte Z kuşağının rezil paylaşımları...