Kanal D ekranlarının en sevilen dizilerinden Sadakatsiz, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından RTÜK’e şikayet etti.

Çarşamba akşamlarının en sevilen dizilerinden ve başrollerinde Cansu Dere ve Caner Cindoruk’un yer aldığı Sadakatsiz, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından RTÜK’e şikayet etti.

SADAKATSİZ RTÜK’E ŞİKAYET EDİLDİ

Yayın hayatına başladığı günden beri Çarşamba günlerini birincilik ile kapatan Sadakatsiz, yayınlanan son bölümü nedeniyle Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından RTÜK’e şikayet edildi.

Geçtiğimiz sezonu zirvede bitiren ve sezon finaliyle haftalarca sosyal medyada konuşulan Sadakatsiz dizisi, geçtiğimiz bölümde çektiği bir sahne nedeniyle RTÜK’e şikayet edildi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yapılan şikayette, dizinin yayınlanan bölümünde rüşvet sahnesinin kurum için kötü bir algı yarattığını gerekçesi ile yapılan şikayetti, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü kendi sosyal medya hesabından paylaştı.

Büyük bir hayran kitlesi bulunan dizi hakkında suç duyurusunda bulunan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Twitter hesabından yazılı açıklama yaptı, "Kurum çalışanları 3 Kasım’da Kanal D’de yayımlanan ‘Sadakatsiz’ dizisinde geçen bir sahnede yaratılmaya çalışılan algı ile zan altında bırakılmaya çalışıldı. Kurumumuz ve personelimize yönelik, düşünce ve ifade özgürlüğü ile eleştiri hakkının sınırlarını aşan gerçeklikle bağdaşmayan bu yayını asla kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun kapsamında “yayın hizmetlerine aykırı olan söz konusu yayın hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılması ile ilgili olarak RTÜK’e başvuruldu, Kanal D’ye de tekzip gönderildi’ ifadeleri yer aldı.