PTT 15 Bin Personel Alımı PTT Personel Alımı Başvuru Şartları Personel Alımı bekleyenlere müjdeli haber geldi. PTT Personel Alımı Hakkında.. PTT İşçi alımı başvuruları müjdelendi Binlerce vatandaşın başvurmak için beklediği personel alımı başvuru şartları hakkında merak edilenleri sizler için derledik. 3 sene boyunca alım yapılmayan PTT 15 bin personel alımı yapacak. Resmi Gazete’de yayımlanan bir karar ile PTT’ye 55 bin kadro ihdası yapılmıştı ve 55 bin personel alımının yapılması beklenmeye başladı.

PTT Personel alımı merak edilenler hakkında vatandaşlar araştırmalara başladı. Kadro ihdasının ardından PTT bünyesinde açık olan pozisyonlar için personel alımı yapılmaya başlandı ancak beklendiği gibi 55 binlik bir personel alımı yapılmadı. Bununla beraber PTT bünyesinde 5’er binlik personel alımları gerçekleştirildi. Posta ve Telgraf Teşkilatı PTT tarafından yeni personel alımlarının her yıl düzenli olarak 5000  kontenjan dahilinde yapılacağı yönünde bilgi verilmişti. Yani 55 bin kadro ihdasının 2022 ve 2023 yıllarında tamamlanması bekleniyor. Peki PTT Başvuru şartları neler?

PTT Bünyesine Büro görevlisi, postacı alımları, mimar, avukat, mühendis, gişe, tekniker gibi meslekte personel alımı yapacak. PTT Tarafından alınan şartlar ise her kadroya göre özel olarak belirleniyor. Adaylar başvuru yaparken ilk olarak genel şartlara göre başvuruda bulunacaklar. Genel başvuru şartları ise şöyle: ürk vatandaşı olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak, Kamu haklarından yasaklı bulunmamak, Atanacağı pozisyon için bu ilanda belirtilen öğrenim şartına haiz olmak, Yapılacak “yazılı ve/veya sözlü sınavda” başarılı olmak, 18 yaşını tamamlamış ve 35 yaşından gün almamış olmak, Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak, Akıl hastalığı bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek, Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda sakınca bulunmamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak gibi şartlar aranıyor.

PTT Personel alımı en az 15 bin personel için 2021 yılı itibarı ile ilan sürecine girilmesi gerekmekte. İlan yayınlandığında ve bilgiler genel olarak netleştiğinde haberimizdeki yerini alacaktır.