Parklarda çocuklar oynar, aileler piknik yapar, arkadaşlar toplanıp sohbet eder…

Ancak bazı çiftler, parkları amacı dışında kullanıyor ve çevresindekileri umursamıyor. Umursamadıkları için de başkaları görüntülerini çekerken haberleri bile olmuyor. Bu görüntüler, toplumumuzun ahlaki değerlerinin ne hale geldiğini gözler önüne seriyor.

SAMSUN’DAKİ ÇİFTE POLİS BASKINI 

Samsun Muzaffer Önder Parkı sürekli farklı olaylarla gündeme geliyor. Parktaki bankın üzerinde uygunsuz halde görülen çifti çevredekiler polise ihbar etti. Polisi gören çift, koşarak kaçmaya başladı. 

Öte yandan, park hakkında şikayetleri olan çevre halkı isyan etti. Parkta her zaman ahlaksız davranışlar sergilendiğini söyleyen çevre halkı, bu yüzden çocukların parka getiremediklerini söyledi. Çevre halkı, polisin bu konuda bir şey yapmasını istiyor. 

İşte karşınızda, parkları amaçları dışında kullanırken objektiflere yakalanan çiftler… 

AHLAK NEDİR? 

Bir toplum içerisinde uyulması gereken davranış ve kurallar bütünüdür. Diğer bir ismi de töredir. 

Sosyal bilimcilerin yaptığı araştırmalar, dinin ve dindarlığın suç üzerinde azaltıcı etkisi olduğunu ortaya koymuştur. Bu, tüm dinler için araştırmalarla kanıtlanmıştır. Bunun sebebi dinde sevgi, merhamet, şefkat, hak, sosyal yardımlaşma ve dayanışma gibi erdemlerin olmasıdır. Ayrıca dinde canlı taşıyan varlıkların korunması, insana değer verilmesi, paylaşım yapılması gibi faziletler vardır. Bu erdemler kişinin dindarlık derecesine göre kişinin iç dünyasında şekillenerek gündelik hayatına yansır. 

İslam dini ahlakla; doğru ve yanlış olanla ilgilenmektedir. Ahlakın oldukça önemli olduğu bilinmektedir. Allah'u Teâlâ kullarına ahlaklı, iyi insanlar olmalarını buyurur.