Son zamanlarda namaz kılan ünlülerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Namaz kıldıklarını söyleyen, ibadet ettiğini ifade eden ünlüler listesini gelin birlikte inceleyelim..

Namaz bize imandan sonra allahın ikinci emridir. Farzların ve ibadetlerin en önemlisi ve faziletlisidir. Namaz imanın alametidir. Kalbin nurudur ve ruhun da kuvetidir. 

Namaz kılmak belirli zamanlarda bazı hareketlerin ve duaların okunması ve hareketlerin yapılması ile gerçekleşen bir ibadettir. 

Şüphesiz ki namaz mü’minler üzerine belli vakitlerde farz kılınmıştır. (Nisa suresi: 103) “Namazlara ve orta namaza devam edin. Gönülden boyun eğerek Allah’ın huzuruna durun.” (Bakara suresi: 238) buyurulmuştur.

Günlük olarak kılınması farz olan beş vakit namaz, hicretten bir buçuk yıl önce, Recep ayının yirmi yedinci gecesinde farz olarak kılınmıştır.

Namaz kılanın ruhu vahdaniyet nuru ile nurlandığı söylenir. Başına ihlas tacı beline ise hizmet kemeri bağlanır. Bu hikmetlerin hepsinin doğduğu yer ise namazdır. Ünlüler artık gerçekleştirdikleri ibadetlerini eskiye oranla daha rahat bir şekilde açıklayabiliyorlar. 

İşte Namaz Kılan Ünlüler

Son zamanlarda namaz kıldığını açıklayan, umre ibadetlerini gerçekleştiren ünlü sayısı günden güne artıyor. 

Geçtiğimiz yaz umre ziyaretini gerçekleştiren Tolgahan Sayışman, katıldığı bir programda 5 vakit namaz kıldığını da açıkladı. 

Namaz kıldığını açıklayan bir diğer ünlüler ise; Almeda, Gökhan Özoğuz, İvana Sert, Murat Göğebakan, Seren Serengil gibi ünlü isimler yer alıyor. 

Namaz kılan diğer ünlüleri ise foto galerimizde sizler için derledik..