Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in hayatına dair detaylar merak ediliyor. İmparator lakaplı kendisini dinlemeye gelen hayranına yaptığı jest ile gündem oldu. İbrahim Tatlıses kimdir? Tüm soruların cevabı haberimizin detayında.
Ünlü türkücü İbrahim Tatlıses kendisini dinlemeye gelen hayranına yaptığı süpriz ile gündem oldu. İmparator hakkında bilinmeyen tüm detaylar haberimizin galerisinde...

KİMDİR?
İmparator olarak tanınan türkücü İbrahim Tatlıses 1 Ocak 1952 tarihinde Şanlıurfa’da doğmuştur. Fakir bir ailede büyümüş olup asıl soyadı Tatlıses değil Tatlı’dır. Ahmet Tatlı ve Leyla Tatlı’nın yedi çocuklarının en ilkidir. Çocukluğu Şanlıurfa’da geçen sanatçı inşaatta çalışırken Adanalı bir sinemacının sesini beğenmesiyle birden şöhretten olur.

ÜNLÜ TÜRKÜCÜ KAÇ YAŞINDA?
69 yaşında olan türkücü İbrahim Tatlıses ikisi resmi ve üçü resmi olmayan toplam 5 evlilik yapmıştır. 1. evliliği Şanlıurfa’da Adalet durak ile gerçekleşti. Bu evlilikten 1 erkek ve 2 kız çocuğu vardır. 2. evliliği resmi değildir ve oyuncu Perihan Savaş’la gerçekleşti. Bu birliktelikten Melek Zübeyde adında kızı bulunur. 3 evliliği de resmi değildir ve Derya Tuna ile yapmıştır. İdo Tatlıses bu birliktelikten olan oğludur. Resmi olmayan 4. evliliği dansöz Asena Onur Çakmak'la olur ve ikili sonra ayrılırlar. Resmi olan 5. evliliği 2011 senesinde Ayşegül Yıldızla gerçekleşir. 2013 yılında sona eren evlilikten Elif Ada isminde kızı vardır.

İMPARATOR KARİYERİ
"Ayağımda Kundura" isimli türkü ile şöhret basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanan İbrahim Tatlıses ilk önce 1980-1990 senelerinde gerek çıkardığı albümler ve gerekse çektiği filmlerle o döneme damgasını vurmuş, halk tarafından ‘’İmparator’’ denilmesine neden olmuştur. Bunların yanı sıra iş adamı olan türkücü Tatlıses Holding’in yönetim kurulu başkanlığını yürütür. Sanat hayatı boyunca birçok film çeviren ve bir o kadar da albüm çıkaran İbrahim Tatlıses yurtdışında da tanınan bir sanatçıdır.

Satış rakamları milyonları aşan albümleri içerisinde Ayağında Kundura, Gelme İstemem, Ben İnsan Değil Miyim, Mutlu Ol Yeter, Mavi Mavi, Allah Allah, Gülüm Benim, Fosforlu Cevriyem, Yalan, Haydi söyle gibi albümleri bulunur. Oynadığı pek çok film arasında Ayağında Kundura, Sabuha, Toprağın Oğlu, Fadile, Seni Yakacaklar, Yorgun, Ayşem, Hülya, Sevdalandım, Mavi Mavi, Allah Allah, Yalnızım, Âşıksın, Ben İnsan Değil miyim ve Bir Kulum İşte filmleri zamanında en çok izlenen filmleri arasındadır.

TATLISES'İN 39 YAŞ KÜÇÜK GİZEMLİ SEVGİLİSİ
69 yaşındaki usta sanatçı İbrahim Tatlıses ve kendisinden 43 yaş küçük sevgilisi Gülçin Karakaya geçtiğimiz günlerde ilişkilerini bitirmişti. İbrahim Tatlıses'in, Ece adında biriyle yeni bir aşka yelken açtığı iddia edildi. İddialara göre Tatlıses’in yeni sevgilisi kendisinden tam 39 yaş küçük.

İBO SHOW SERÜVENİ NASIL BAŞLADI?
Bir dönem siyasete atılan sanatçı 2007 senesinde Genç partiden milletvekili adayı olmuş olmasına rağmen partisi kazanamayınca meclise girememiştir. 2011 senesinde bu sefer Adalet ve Kalkınma Partisinden Şanlıurfa milletvekili adayı olan İbrahim Tatlıses sonradan aday gösterilmeyince adaylıktan çıkmıştır.

Bir dönem yaptığı İbrahim Tatlıses Talk Showlar ile televizyon ekranlarının en çok izlenen program sunucusu olan türkücü İbrahim Tatlıses 4 Mart 2011 tarihinde program bitiminde evine dönerken silahlı saldırıya maruz kalmıştır. Uzun süre Almanya’da tedavi görmüş ve tekrar Türkiye’ye İstanbul Maltepe Darüşşafaka Rehabilitasyon merkezine getirilmiştir. Hızlı iyileşmiş olan türkücü şuan gayet sağlıklıdır. Daha sonra ise uzun yıllar sunduğu ''İbo Show'' programını yapmaya devam etmiştir. Ünlü isim hala ekranlarda program yapmaktadır.

İMPARATORDAN HAYRANINA BÜYÜK JEST
İmparator İbrahim Tatlıses, önceki akşam Ankara Günay'da sahne aldı.Sahneye çıktığı zaman gördüğü kalabalık karşısında gözyaşların hakim olamayan Tatlıses Haydi Söyle şarkısıyla açılış yaptı. Tatlıses, “45 senedir önünüzde eğiliyorum ve önünüzde eğilmekten şeref duyuyorum” diyerek hayranlarını gelenleri selamladı.