Son dönemlerde yaptığı açıklamalar ile sık sık gündeme gelen ünlü şarkıcı ve oyuncu Hülya Avşar, simit meselesi hakkında açıklama yaptı. İşte Hülya Avşar ile ilgili tüm detaylar...

Bir dönemin, özellikle 90’lı yılların sembolik isimlerinden Hülya Avşar, modellikten sinema oyunculuğuna, müzisyenlikten program yapımcılığına medyanın birçok alanında boy göstermiştir. Döneminde çalkantılı özel hayatıyla da gündeme gelmiş Avşar, uzun yıllar televizyonlarda yer almış, daha sonra kenara çekilmiştir.

KİMDİR?

10 Ekim 1963 doğumlu Hülya Avşar, Emral Avşar’la Celal Avşar’ın kızı olarak Balıkesir’in Edremit ilçesinde dünyaya gelmiştir. Ailesi onu Kürtçe ''malakan curri'', ‘‘sarışın’’ çocuk şeklinde çağırırken, babasının kısa adı da Ello’dur. Avşar-Pirebat Kürt aşiretine mensup bir aileden gelen Hülya Avşar, bu Kürtleşmiş Türk aşiretiyle birlikte, anne tarafından da göçmenlere mensuptur. Cumhuriyet Lisesi’nden sonra eğitimini sürdürmeyen Avşar, 1979’da genç yaşta bir evlilik yaptı; hatta, 16 yaşında hamile kalıp, çocuk aldırdı. Kariyerini girdiği güzellik yarışmasına borçludur. Burada adı bir skandala karışmıştır. 1983’te, ''Bulvar'' gazetesinin düzenlediği yarışmada kainat güzeli olarak birinci seçilmiş, evli olduğu öğrenilince, unvanı geri alınmıştır.

Aynı yıl, ''Haram'' adlı bir filmde, Salih Güney ve Fikret Hakan gibi önemli oyuncularla kamera karşısına geçti. 1984’te dönemin yakışıklı oyuncularından Kenan Kalav’la ''Tutku'' filminde oynadı. 1985’te Tarık Akan’la ''Tele Kızlar'' filminde oynadı. Aynı sene Tolga Savacı’yla ‘‘Sekreter’’ filmini çekti. 1985’te, türkücü İbrahim Tatlıses’le oynadığı ''Mavi Mavi'' filmi çok konuşuldu. 1986’da, Hakan Balamir’le ''Üç Halka 25'' ve Aytaç Arman’la ‘‘Fatmagül’ün Suçu Ne’’ filminde kamera karşısına geçti. Döneminde birçok etkin oyuncuyla kamera karşısına geçen Hülya Avşar, ''Berlin In Berlin'' flimndeki rolüyle 'Uluslar arası Moskova Film Festivali'nde en iyi kadın oyuncu ödülüne layık görüldü. Yurt dışında ödül alan tek kadın sanatçı şeklinde adını tarihe yazdırdı.

SİMİT OLAYI YÜZÜNDEN GÜNDEME GELEN ÜNLÜ ŞARKICI AÇIKLAMA YAPTI

Geçtiğimiz günlerde ekonomik kriz hakkında Hülya Avşar, “Bu saatten sonra simit mi yiyeceğiz falan. Gerekirse yenecek ama bu günler de biraz kolay atlatılacak. Biraz bizim bu işi bireysel halletmemiz gerekir diye düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı. Tepkilere dayanamayan Avşar, olay olan sözleri hakkında ilk kez konuştu.

KARİYERİ

İbrahim Tatlıses'e Yaşam Boyu Onur Ödülü verilmesi ise sosyal medyada tepkilere sebep olmuştu. Tatlıses'in yakın arkadaşı Hülya Avşar Tatlıses'e gelen tepkilerden sonra "Aslında bakarsanız herkesin kendine göre hataları var. Kimse sütten çıkma ak kaşık değil. İbrahim mesleki anlamda ele alınan bir platforma özel hayatıyla bir arada tutulmamalı. İbrahim mesleki anlamda bunu sonuna kadar hak ediyor. Özel hayatı onu ilgilendirir" dedi.

Film piyasasına hızlı bir giriş yapan, dönemin jön, etkili, yakışıklı oyuncularıyla birçok filmde rol alan Hülya Avşar, müziğe atılarak, sahnelere assolist olarak çıktı. 1988’de ilk albümü ''Herşey Gönlünce Olsun’’u çıkardı. Birçok albüm çıkarmakla brlikte, ‘‘Kral TV’’ müzik ödüllerinde en iyi kadın şarkıcı ödülünün de sahibi oldu. ''Günaydın'' adlı popüler gazetede köşe yazarlığı yaptı. 1993’te oynadığı ‘‘Sevginin Gücü’’ dizisiyle birlikte, televizyonlarda sıkça görülmeye başladı. ''Hülya Avşar Show’’ isimli programı büyük ilgi topladı. 2000 yılında ''Hülya'' adlı bir dergi çıkarmakla birlikte, tiyatroya da yöneldi; 2002 yılında, ‘‘Bugün Benim Doğum Günüm’’ adlı tek kişilik gösteride oynadı. Bunun yanı sıra Hülya Avşar'ın eşleri ve sevgilileri de merak konusu oldu. Avşar Kızı'nın birçok ilişkisi oldu ve bunlardan bazıları da oldukça sansasyonel olmuştu.