Ünlü pop şarkıcısı Hande Yener şarkılarıyla, ve iddialı konser kıyafetleri ile gündemde düşmeyen isimlerden biri. Hande Yener geçtiğimiz günlerde eleştirilere karşı, daha da açık giyineceğim demişti. Dediğini de yaptı... Olay yaratacak kıyafet....

Dediğini yapan Hande Yener, Marmaris konserinde sahneye sütyene benzer bir büstiyerle çıkarak tüm dikkatleri üzerine topladı.

Konserlerine hız kesmeden devam eden ünlü popçu Hande Yener, geçtiğimiz akşam sevenlerine hem kıyafetiyle hem de şarkılarıyla unutulmaz bir gece yaşattı.

DAHA DA AÇIK GİYECEĞİM DEDİ

Şarkıcı meslektaşı Gülşen'in sahne kıyafetinin eleştirilmesinin ardından "Ben daha açığını giyeceğim" diyerek Gülşen'e destek olmuştu. 48 yaşındaki Hande Yener sözünün arkasında durdu ve kostümü ile çok konuşuldu!

TAKİPÇİLERİ TARZINI HİÇ BEĞENMEDİ

Sahne kıyafetleriyle çok konuşulan Hande Yener, Marmaris konserinde giydiği sütyenle hiç beğenilmedi. Pantolonunun üzerine sütyene benzer büstiyer giyen Yener'in kıyafeti fazla cüretkar bulunarak hayranları tarafından tepki çekti!

HANDER YENER'İN HAYATI

Hande Yener, 12 Ocak 1973 yılında dünyaya gelmiştir. Müziğinin yanı sıra kıyafetleri ile de gündeme geldi. Zaman zaman müzikal tarzında da değişikliklere gitti. Bir dönem pop müzikten elektronik müziğe geçiş yapmış olsa da bu dönem kısa sürdü ve tekrar pop müziğe döndü. Meslektaşı Demet Akalın ile yapmış olduğu atışmalar ile de Türkiye'de magazin gündemini sık sık meşgul etti.

HANDE YENER NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

Kadıköy, İstanbul'da dünyaya gelen 48 yaşındaki Hande Yener, ortaokul eğitimi sonrasında ailesi konservatuvara gitmesine izin vermemesinden ötürü Erenköy Kız Lisesi'ne başladı. Fakat bu okulu ikinci sınıfta terk ederek evlendi. Küçük yaşlarından itibaren hayalini kurmuş olduğu şarkıcılığı yapabilme maksatlı yirmili yaşlarının başında Sezen Aksu'ya ulaşmaya uğraştı. Tezgâhtarlık yapmış olduğu mağazaya gelen Hülya Avşar aracılığı ile Aksu'yla tanıştı.

HANDE YENER'İN İLK ALBUMÜ

Sezen Aksu'nun yanında bir dönem geri vokallik yapmasının ardından Altan Çetin ile çalışarak hazırlamış olduğu ilk stüdyo albümü Senden İbaret'i 2000 tarihinde yayımladı. Bu albümün ardından MÜ-YAP sertifikası taşıyan Sen Yoluna... Ben Yoluma... (2002),Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor (2004) ve Apayrı (2006) dahil olmak üzere birbirinden farklı başarılar yakalayarak 2000'li yılların en iyileri arasında gösterilen albümler hazırlayıp satışa çıkardı. 

Nasıl Delirdim? (2007) albümü ile tarzını elektronik müziğe taşıyarak birkaç albümünde pop müzikten çıktı. Kariyerinin ilk on yılını oluşturan bu dönem içinde "Yalanın Batsın", "Sen Yoluna... Ben Yoluma...", "Acele Etme", "Kırmızı", "Kelepçe", "Aşkın Ateşi", "Kibir" ve "Romeo" gibi birçok şarkısı Türkiye'de hit olup listelerin üst sıralarına yerleşti.

HANDE YENER ALBÜMLERİ

Senden İbaret

Sen Yoluna... Ben Yoluma...

Aşk Kadın Ruhundan Anlamıyor

Apayrı

Nasıl Delirdim?

Hipnoz

Hayrola?

Hande'ye Neler Oluyor?

Teşekkürler

Kraliçe

Mükemmel

Hepsi Hit Vol. 1

Hepsi Hit Vol. 2

Carpe Diem